Welcome to the jungle

Historia o gangsterskiej rodzinie, made in Australia? Hm… nie przypominam sobie abym kiedykolwiek obejrzała coś o podobnej tematyce z 'kraju kangurów’. Obsada jest zachęcająca – Guy Pearce i Joel Edgerton (który niedawno został obsadzony w nowej wersji/prequelu „The Thing” Carpentera). Co więcej „Animal Kingdom” zbiera pozytywne recenzje, a także nagrody – choćby ostatnio World Grand Jury Prize na Festiwalu w Sundance.

„Animal Kingdom” rozgrywa się w środowisku światka przestępczego Melbourne. Pope Cody jest uzbrojonym przestępcą, poszukiwanym listem gończym przez grupę zdeterminowanych detektywów-renegatów. Ukrywa się pośród swoich (również niezbyt uczciwych) krewnych. Jednak głównym bohaterem jest 17 letni Joshua, który ma to nieszczęście, że należy do owej gangsterskiej rodziny. Kiedy napięcie pomiędzy rodziną a policją sięga swojego krwawego zenitu, Joshua zostaje wrzucony w sam środek konfliktu. Jedyną osoba oferującą mu pomocną dłoń jest policjant (Guy Pearce), pragnący wyrwać chłopaka z przestępczego kręgu.

Warto nadmienić, iż „Animal Kingdom” jest debiutem reżyserskim scenarzysty Davida Michoda, który jest także autorem skryptu do „Hesher„. Oba te obrazy były wyświetlane podczas tegorocznego festiwalu Sundance.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=y4CjNY3OEXQ

[via FilmsNMovies]

Dodaj komentarz