Powrót Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu [aktualizacja]

AKTUALIZACJA: pojawił się zwiastun

Ekipa stacji STARZ coraz śmielej poczyna sobie na kostiumowo – serialowym podwórku. Najpierw zaprezentowała nam brutalną starożytność w „Spartakusie„, potem przerzuciła się na ponure intrygi w średniowiecznym „Pillars of Earth„, a teraz zaprasza nas do magicznego świata legend arturiańskich w „Camelot”.

Co prawda ich produkcje nie dorastają poziomem tym z HBO, jednak gdy weźmie się od uwagę fakt, iż do dopiero trzeci serial wysokobudżetowy (podczas gdy konkurent jest już niemalże weteranem w tej dziedzinie), to i tak jest dobrze. W przypadku „Camelot” jest nadzieja, że będzie można liczyć nie tylko na rozrywkę typu „seks i przemoc” – gdyż serial może pochwalić się naprawdę interesującą obsadą. Eva Green, wcielająca się w Morganę nie grywa przecież w byle czym (a partnerują jej między innymi Joseph Fiennes  i James Purefoy). Natomiast producentem i scenarzystą „Camelot” jest Michael Hirst, spod którego pióra wyszła „Elizabeth” Shekhar Kapura i telewizyjni „Tudorzy”.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=yRwZHJv2l0w

Wychodzi na to, iż kwiecień będzie miesiącem średniowiecznego fantasy w telewizji. Premiera serialu zaplanowana jest na pierwszy dzień miesiąca, a 17-ego rusza „Gra o Tron”. Który serial okaże się zwycięzcą w tej kategorii? Poczekamy, zobaczymy.

Dodaj komentarz