„Apollo 18” – zwiastun

Szanowni Państwo, niestety nie żyjemy w przyszłości, jaką przez lata obiecywała nam fantastyka naukowa. Mroczne wizje cyberpunkowej infostrady egzystują pod postacią kolorowych portali społecznościowych. Cybernetyczni służący w naszych domach pojawiają się co najwyżej w formie krągłych samobieżnych odkurzaczy. Eksploracja kosmosu (zarówno ta komercyjna jak i naukowa) ograniczyła się do orbity ziemskiej…

No właśnie, co stało się z marzeniami o podróżach na Księżyc i Marsa? Z dalekosiężnymi planami kolonizacji? Czy to tylko upadek Żelaznej Kurtyny jest temu winien, czy powstrzymało nas coś innego?

Oficjalnie Apollo 17 (wystrzelona 17 grudnia 1972 roku) była ostatnią załogową misją na Księżycu. Jednak rok później, w grudniu 1973, dwóch amerykańskich astronautów zostało wysłanych na Księżyc z tajną misją, finansowaną przez Amerykańskie Ministerstwo Obrony. To co zobaczycie poniżej to materiał filmowy zarejestrowany podczas tej misji. Choć NASA zaprzecza jego autentyczności, to krążą opinie, że prezentowane wydarzenia są prawdziwym powodem dla którego nie wróciliśmy już na Księżyc.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=bGWgHnelVvM

„Apollo 18” łączy modny ostatnio mockumentary z tradycyjnym horrorem sci-fi. Osobiście nie jestem fanem tego typu produkcji (które w większości okazywały się co najwyżej średnio udane), ale ten konkretny obraz zapowiada się na tyle interesująco, by dać mu szansę.

Premiera: 22 kwietnia 2011.

Dodaj komentarz