Holy Ghost People

HolyGhostPeople

Poskramianie węży na amerykańskim Południu a poskramianie węży w Indiach to dwie zupełnie różne „profesje”.

Kult religijny, którego naczelnym obrządkiem jest poskramianie węży narodził się w Tennessee w 1909 roku, gdzie tekst Świętego Marka 16:17-18, który mówi dosłownie o `braniu węży na ręce` został potraktowany jako Znak Wiary.

Kościół Boga z Widocznymi Znakami jest nazwą stosowaną do nieformalnie zorganizowanych grup kościołów zielonoświątkowych, kaznodziejów, i niezmordowanych ewangelistów popularnie znanych poskramiaczami węży, którzy wyróżniają się praktyką picia trucizny (zwykle strychniny) i poskramianiem jadowitych węży podczas nabożeństw. [racjonalista.pl]

„Holy Ghost People” w reżyserii Mitchella Altieri, czyli połowy duetu Butcher Brothers (znanych choćby z horroru wampirycznego „the Hamiltons”) to thriller psychologiczny oscylujący wokół jednego z takich kultów.

Główną bohaterką jest Charlotte, która wynajmuje byłego żołnierza marine a obecnie alkoholika Wayne’a w celu odnalezienia  siostry zaginionej gdzieś w południowych Appalachach. W trakcie swoich poszukiwań natrafiają na  Kościół Jednego Akordu, którego przywódcą jest tajemniczy kaznodzieja Brat Billy. Przebywanie pośród wyznawców dziwnego kultu sprawi, iż Charlotte i Wayne nie tylko zgłębią dziwaczną naturę wiary, ale także odbędą podróż wgłąb siebie z dość dramatycznymi dla nich samych jak i otoczenia konsekwencjami.

httpv://youtu.be/9teyQ5ZBxB8

Premiera „Holy Ghost People” (nazwa pochodzi od dokumentu z 1967 roku) będzie miała miejsce 10 marca w trakcie tegorocznego festiwalu SXSW

[za Twitch]

Dodaj komentarz