„Don Jon” – Joseph Gordon-Levitt tym razem po obu stronach kamery

DON JON

Debiut reżyserski Josepha Gordona Levitta to rzecz nieco kuriozalna, jednak nie sposób odmówić jej uroku.

Levitt postanowił nakręcić komedię romantyczną rozgrywającą się w New Jersey i skupiającą się na tamtejszym środowisku. Każdy, kto choć raz w życiu widział odcinek „Jersey Shore”, wie o czym mowa.

Główny bohater to typowy „Guido” spędzający całe dnie na siłowni lub wyrywający panny w klubach. Oczywiście pewnego dnia poznaje tę Jedyną (Scarlett Johansson), jednak romantyczny happy end wcale nie jest blisko, gdyż sprawy komplikuje jego obsesyjne uzależnienie od internetowego porno. Dodatkowo, jej niezdrowe wymagania dotyczące związków i mężczyzn spowodowane nadmiernym oglądaniem hollywoodzkich filmów, też raczej nie ułatwiają sprawy.

Nakręcenie filmu o guidos było nieco ryzykowane, gdyż ten temat dość łatwo mógł zamienić się w parodię. Fala entuzjazmu jaka towarzyszyła projekcji filmu w Sundance i pochlebne recenzje jakie zebrał w trakcie festiwalu SXSW, sugerują, iż obraz Gordona-Levitta to dzieło nie tylko pełne uroku i zabawne, ale też oferujące świeże spojrzenie na rom-comy.

Oprócz Josepha Gordon-Levitta w filmie zobaczyć będzie można także Scarlett Johansson, Julianne Moore, Brie Larson i (w epizodycznych rólkach) Anne Hathaway i Channinga Tatuma.

httpv://youtu.be/6615kYTpOSU

Premiera amerykańska: 18 października

Dodaj komentarz