Ścinki #1

machete

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Pojawiły się zdjęcia z “Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans” Wernera Herzoga z Nicolasem Cagem, Evą Mendes i Valem Kilmerem, swoistego remake’u „Złego porucznika” Abela Ferrary z Harveyem Kaitelem z 1992 r. Na stronie Collidera wcześniej można było także zobaczyć nieoficjalny zwiastun tej produkcji.

x

Rod Lurie („Ostatni bastion”) wyreżyseruje remake „Nędznych psów” Sama Peckinpaha. W rolę, którą w klasyku z 1971 r. odgrywał Dustin Hoffman, wcieli się James Marsden (tak jest, Cyclops z X-Menów!). Jego żonę zagra Kate Bosworth, a na ekranie zobaczymy także Dominica Purcella („Prison Break”) i Jamesa Woodsa (i to chyba jedyna dobra wiadomość związana z tym newsem).
x

Filmowe TOP20 wg Quentina Tarantino (1992-2009):

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Wz4K-Rxx2Bk

oraz jego 20 ulubionych plakatów filmowych.

x

Neil Gaiman poinformował na swoim blogu, że właśnie przygotowuje w Londynie produkcję swojego drugiej (po „A Short Film About John Bolton”) krótkometrażowej produkcji. Ma to być film… niemy – część telewizyjnej serii. Podobno to rozgrzewka przed pełnometrażowym debiutem reżyserskim na podstawie serii komiksów o Śmierci, który zapowiedziano już w 2007 r., a producentem miał być Guillermo del Toro.
x

27 sierpnia ukaże się nowy box wydawnictwa Kino Polska z cyklu Arcydzieła Polskiego Kina z filmami jedynego chyba polskiego reżysera specjalizującego się w fantastyce, Piotra Szulkina! W skład zestawu wchodzą „Golem”, „Wojna światów – Następne stulecie”, „O-bi, O-ba. Koniec cywilizacji” i „Ga, Ga. Chwała bohaterom”, a na deser dwie krótkometrażówki: „Kobiety pracujące” i „Mięso (Ironica)”. Oto zwiastun tego ekscytującego wydawnictwa:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=p9uclXcYmKc
x
Variety donosi, że Robert Zemeckis zamierza nakręcić remake beatlesowskiej „Yellow Submarine”. Oczywiście w postaci zakichanej animacji stop-motion, w której popełnił już 3 filmy: „Ekspres Polarny”, „Beowulfa”  i nadchodzące „A Christmas Carol”.

Niech ktoś powstrzyma tego człowieka!
x

Gene Simmons, basista i wokalista grupy KISS, poinformował na swoim blogu, że został poproszony o wypożyczenie swego głosu wilkołakowi w filmie Joe Johnstona. Simmons jest fanem Lona Chaneya Jr.’a, który grał w oryginalnym filmie z 1941 r. oraz jego ojca, którego przezwisko 'The Man Of A Thousand Faces’ wykorzystał jako tytuł jednej ze swoich piosenek.
wolfman-simmons

Simmons użyczy też swego głosu w najnowszym filmie M.Night Shymalana „The Last Airbender”.
x

Do obsady filmu fantastycznego „Priest” z Paulem Bettany dołączyli Karl Urban, który zagra czarny charakter – byłego księdza i przywódcę wampirów, oraz Maggie Q („Szklana pułapka 4.0”) w roli wojowniczej kapłanki.
x

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu „Machete” Roberta Rodrigueza. Można na nich podziwiać głównie Jessicę Albę, ale trafiają się też Danny Trejo i Steven Seagal.

Dodaj komentarz