Ścinki #6

madmax_bANNER

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

George Miller wraca do świata „Mad Maxa”! Najnowsza odsłona jego przygód ma być zatytułowana „Fury Road”. Jednak w głównej roli nie ujrzymy już Mela Gibsona, plotki głoszą iż jego następcami mają być Tom Hardy lub Sam Worthington. Więcej na ten temat tutaj. Sam reżyser nie potwierdza ani nie zaprzecza ale za to w tym video zdradza co nieco informacji związanych z filmem i prezentuje samochody specjalnie zbudowane na potrzeby owej produkcji.

x

Niezależny horror „House of the Devil” może pochwalić się świetnymi plakatami silnie inspirowanymi posterową estetyką lat 80-tych:

hod1 hod2

hod3 hod4

Finalny plakat „House of the Devil” to już nieco inna koncepcja ale wcale nie gorsza:

hod5

x

Skoro o plakatach mowa to dla „Daybreakers” także przygotowano nowy bardzo interesujący one-sheet:

daybreakers_poster

x

Na stronie magazynu „Empire” można obejrzeć dwa nowe zdjęcia z „Centurion” Neila Marshalla.

x

„John Carpenter’s The Ward” to najnowszy projekt …Johna Carpentera oczywiście – na razie do obejrzenia jest parę fotek.

x

Pojawiły się pierwsze zdjęcia oraz plakat do „Nowhere Boy” – filmu biograficznego o Johnie Lennonie.

nowhere boy poster

x

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak przekłada się oglądalność  zwiastunów najnowszych filmów na frekwencję na  ich seansach? Ten wykres może wam w tym  pomóc.

x

W oczekiwaniu na nowy zwiastun „Avatara” The New Yorker zamieścił bardzo obszerny artykul o Jamesie Cameronie. Natomiast TUTAJ możecie obejrzeć wywiad z reżyserem.

x

Poniżej plakat „Invictus„, najnowszego filmu Clinta Eastwooda, w którym Morgan Freeman wciela się w Nelsona Mandelę, a Matt Damon gra Francoisa Pienaara, południowoafrykańskiego rugbystę. Mandela i Pienaar agitowali razem za obaleniem apartheidu podczas organizacji i trwania Pucharu Świata w 1995 r.

invictus poster

x

28 października to Międzynarodowy Dzień Animacji. 120 lat temu, w 1892 r., w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda. W Polsce Dzień Animacji będzie obchodzony przez niemal tydzień od wtorku 27.10 do soboty 31.10 w pięciu miastach: Krakowie (kino Agrafka, klub Lokator), Łodzi (kino Charlie), Poznaniu (kino Muza), Warszawie (Kino.Lab, kino Kultura, kino Muranów, klub Powiększenie) i Wrocławiu (Galeria Entropia). Będzie można obejrzeć mnóstwo filmów z całego świata (w tym „Kinematograf”). Szczegóły i program na oficjalnej stronie.

Dodaj komentarz