Thorgal na ekranach kin!

Odwieczne pytanie, czy Thorgala zekranizować się da, czy raczej wcale nie, staje się bardzo aktualne. Taka adaptacja ma bowiem powstać! Firma East Pictures SA wykupiła prawa do komiksu i umieściła go w swoich planach na lata 2011-2013.

Na szczegóły na razie zbyt wcześnie. Wiemy jedynie, że planowane są trzy części z budżetem 60 mln złotych. Jak podają nasi znajomi z Motywu Drogi reżyserią zajmie się prawdopodobnie Patryk Vega, odpowiedzialny m.in. za „Pitbulla”. Podobno już pracuje on nad scenariuszem (niech spróbuje nie wybrać „Łuczników”! ;-)).

Według wiadomości East Pictures możliwe, że trylogia powstanie w języku angielskim. Producenci w roli głównej chętnie widzieliby Clive’a Owena.

Czy 60 mln złotych (i to na trylogię!) wystarczy, żeby przekonująco oddać świat narysowany przez Rosińskiego? Tym bardziej, że coś z tego musi pójść na tę „gwiazdę formatu Clive’a Owena”? Mam wątpliwości, czy uda się zrobić (takie!) coś z prawie niczego, tym bardziej, że jednoczęściowy „Wiedźmin” miał budżet prawie 20 mln, a ok. 60 mln poszło na… „Quo vadis”.

[via Motyw Drogi]

Dodaj komentarz