komentarzy 18

 1. 13/01/2010
  Odpowiedz

  Nie tyle powstanie po angielsku, co producent chciałby, żeby powstało po angielsku. Czy będzie po polsku czy po angielsku, jeszcze nie wiadomo.

 2. Anirul
  13/01/2010
  Odpowiedz

  Dzięki za wyjaśnienie. Teraz rozumiem nieco sprzeczne informacje, jakie napotkałam.

 3. 13/01/2010
  Odpowiedz

  te całe East Pictures SA to jakieś lipne studio z jedna kiepska komedią na koncie więc te ich „plany realizacyjne” to raczej zamierzona forma promocji coby sobie rozgłosu nieco zdobyć. Chyba prędzej polscy piłkarze wejdą do półfinałów Mistrzostw Europy niż im ten filmowy Thorgal (i reszta dość ambitnych realizacyjnie produkcji) wyjdzie…

 4. Cujo
  13/01/2010
  Odpowiedz

  Pozwolicie, że nie będę wstrzymywał oddechu w oczekiwaniu :> Realista we mnie (właśnie tak, nie pesymista) twierdzi, że szans na udaną ekranizację Thorgala nie ma. A już na pewno nie mają jej Polacy.

 5. Anirul
  13/01/2010
  Odpowiedz

  Zgadzam się z Melagneą, że największe szanse są na to, że do niczego w ogóle nie dojdzie. I to nawet niekoniecznie ze względu na marne doświadczenie firmy, ale ten budżet… na 3 filmy… z holiłodzką gwiazdą…? Poczekamy, zobaczymy.

 6. Alex
  14/01/2010
  Odpowiedz

  Ojoj. Czy to znaczy, że np. Peter Jackson już nie będzie mógł tego zrobić? :) Aż mnie ciarki przechodzą na myśl o wiedźminowych efektach specjalnych :>

 7. vodzu
  14/01/2010
  Odpowiedz

  Ej nie straszcie !!
  Do dziś jak sobie Wiedźmina przypomnę to mną rzuca. Nie wyobrażam sobie tego i nie dla tego, że mam kiepską wyobraźnię, raczej ze strachu.

 8. Stark
  14/01/2010
  Odpowiedz

  Strach się bać…
  A Owen tak czy siak jest za stary.

 9. m
  14/01/2010
  Odpowiedz

  OK, to co poniżej napiszę to tylko pomysł – wpadło mi do głowy, ale nie będę bronił tej idei jak Rejtan:

  Budżet to dosyć istotna sprawa, a dodatkowo pewnie sporo fanów (np. ja) chciałoby, że duch komiksu jakoś nie zaniknął na srebrnym ekranie.

  Może fajnym pomysłem byłoby zwrócić się o pomoc do Francuzów? Mają b. bogate tradycje jeśli chodzi o komiks (i wydaje mi się, że Thorgal jest tam też znany). Film Renessaince jest chyba dobrym przykładem języka komiksu w kinie.

  To może by zachęciło sponsorów znad Sekwany, ale drugi powód dla którego pomyślałem o Francuzach jest Besson.
  Jak wszyscy fani kina wiedzą, Besson produkuje wiele hitów, które są popularne nie tylko w Europie, ale udaje mu się też trafić w gusta amerykanów…

  Dobry pomysł, czy bredzę?

  PS. 3mam kciuki zarówno za Thorgala, jak i za projekt Bagińskiego o Powstaniu! :)

 10. Bajaos
  14/01/2010
  Odpowiedz

  Ble pomysł lipa. Besson miał nakrecic tylko 7 filmów…teraz robi minimki i jakiś badziew. Nie jest za dobry na takie coś. Francuzi może….besson Nie.

 11. 15/01/2010
  Odpowiedz

  A wiece że info o tychże wspaniałych planach producenckich East Pictures na lata 2011-13 zniknęło już z ich strony?LOL

 12. Thomas29Needles
  23/01/2010
  Odpowiedz

  Nie będę oryginalny i zgodzę się z przedmówcami. Guzik będzie a nie „Thorgal”, a na pewno nie „Thorgal” spod krajowych łapek. Może w przyszłości… Ktoś w Europie lub Ameryce się odważy… Ale nie Polacy.

  Co do albumu to „Łucznicy” mają za mało przyciągającej kino maniaka scen akcji/walk/pojedynków. Zawody łucznicze można obejrzeć na Eurosporcie ;) Najbardziej dla fanów i pod publikę jednocześnie była by „Wilczyca” – ten album ma wszystko co powinien mieć nie tylko dobry komiks ale i dobry film. Dobrze by było gdyby zekranizowali również „Zdradzoną Czarodziejkę” ;))

 13. ogotay
  21/04/2010
  Odpowiedz

  Tylko Francuzi są w stanie zrobić Thorgala tak jak trzeba.Potrafiliby zachować klimat komiksu a przede wszystkim nie byłoby banalnego scenariusza.W wersji amerykańskiej byłyby tanie grypsy a o wersji polskiej nawet się nie wypowiadam bo to tak jakby polscy designerzy zrobili samochód, który miałby konkurować z Audi i BMW:)Najciekawsza byłaby opcja powiedzmy trzyczęściowa od Łuczników do Między ziemią a światłem ale takiego rarytasu to ja już w tym życiu pewnie nie doczekam:)Pozdrowionka dla wszystkich fanów Thorgala!

 14. Aneta
  29/01/2011
  Odpowiedz

  Ja bym nie chciala w tym filmie aktorow hollywoodzkich…

 15. wolfrick
  30/01/2012
  Odpowiedz

  Rzeczywiście temat gdzieś zaginął.
  Osobiście w roli Thorgala (wiem, że to dość odważne) widziałbym
  Jamesa (Jima) Caviezel’a. Dać mu długie włosy i tą bliznę i byłby cacy.

 16. Piotr
  02/02/2013
  Odpowiedz

  Już niedługo będą mogli wszyscy zobaczyć film „THORGAL PRELUDIUM”.
  Jest to prywatne przedsięwzięcie kilku zapaleńców.
  Film będzie miał około 12 minut.Zdjęcia były robione w Krakowie, teraz montaż i efekty specjalne + animacje komputerowe.
  Wszystkich ciekawych proszę o maila – rozrazewskip@wp.pl.
  Pozdrawiam Piotr

 17. Klara
  27/03/2013
  Odpowiedz

  Przykro mi, ale nie wierzę w polskie produkcje z rodzaju fantasy. Tak więc mam ogromną nadzieję na ekranizację Thorgala, ale w taki sposób, na jaki ten komiks zasługuje. A tutaj nie powinno się już wspominać o budżecie. Co do obsady… moim zdaniem świetnie pasowałby Anson Mount.
  Pozdrawiam,
  K.

 18. Tekla
  15/01/2014
  Odpowiedz

  Ten aktor byłby idealny, ale jak się pospieszą, ma On już 40 lat…..
  Coś wiadomo w tej kwestii? Cisza w eterze, nie mogę znaleźć żadnych wiadomośći, kręcą , nie kręcą…..?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *