Nieoficjalne zdjęcia nowego Conana

Po sieci od kilku dni krążą nieoficjalne zdjęcia z planu „Conana”. Co prawda jakość nie jest najlepsza, ale daje pierwszy wgląd w to jak wygląda Jason Momoa w roli awanturniczego Cymmeryjczyka.

Zdjęcia są nieco rozmazane ale od razu widać, że najbardziej radykalną zmianę przeszedł strój Conana. Wersja  Jasonowa nosi na sobie  o wiele więcej niż Arnoldowa. Strój jest nieco dziwny, ale trzymanie się  futrzanych gatek zalatywałoby raczej śmiesznością i kiczem. Co do samego aktora to największy zarzut jaki słyszy się od początku od fanów, to że chłopak nie jest odpowiednio przypakowany. W porównaniu z Arnoldem może i jest cherlawy ale kanony piękna się przecież z czasem zmieniają – trzymanie się wersji Mistera Universum ad 1982 w roku 2010  byłoby dość naiwne.

Za reżyserię nowych przygód Conana odpowiada Marcus Nispel. I choć nie cenię jego dokonań filmowych to lubię estetykę jaką stosuje w swoich filmach – ponurą, „brudną” i bardzo klimatyczną. Tak więc o stronę wizualną mogę być spokojna – tylko scenariuszowo i fabularnie mam obawy, że wyjdzie z tego jakaś ramotka.

fotki z planu – część pierwsza

fotki z planu – część druga

A skoro mowa o Conanie to wczoraj w wieku 82 lat zmarł Frank Frazetta – ilustrator, którego prace nierozerwalnie były związane z postacią howardowskiego bohatera jak  całym gatunkiem heroic fantasy.

Dodaj komentarz