Kino upomina się o kolejnego gangstera czyli klip z „The Iceman”

„The Iceman” to bynajmniej nie prequel do „Top Gun” (ale kto wie… na fali rimejkow, sequeli i prequeli właśnie taka produkcja powstać może już całkiem niedługo) tylko historia Richarda Kuklinskiego. Jednak nie o kontrowersyjnego szpiega ery Zimnej Wojny tu chodzi, lecz o zabójcę na usługach mafii.

Ksywka „The Iceman” przylgnęła do Kuklinskiego z powodu jego zwyczaju zamrażania ciał swoich ofiar (przez co późniejsze określenie właściwego czasu zgonu było niemożliwe, lub błędne). Dzięki temu zabiegowi Kuklinski miał alibi i przez długi czas pozostał poza podejrzeniem policji, wiodąc życie porządnego obywatela gdzieś na amerykańskich przedmieściach (udało mu się nawet oszukać własną rodzinę).

W tytułową rolę wciela się jak zawsze świetny Michael Shannon, a towarzyszą mu Benicio Del Toro, James Franco, Elias Koteas a także…Weronika Rosati (której nazwisko wymienione jest na IMDB tuż zaraz za wspomnianymi panami, więc być może tym razem nie  będzie to 30 sekundowa rola). Co ciekawe w poniższej scenie pojawia się aktor, za którego gębą i głosem bardzo się stęskniłam. Jednak jest to tak zwana scena testowa, mająca za zadanie zaprezentować ogólny charakter i ton obrazu, lub jak kto woli: swoista  „próbka” przyszłej produkcji. Z tego co podaje wspomniany serwis IMDB, bohater o imieniu Mr Softee to postać ostatecznie grana przez Jamesa Franco, a nie Michaela Wincotta. Mimo wszystko, historie gangsterskie (szczególnie te oparte na faktach) to jest to co lubię, a Shannon i del Toro w obsadzie są dla mnie już wystarczającą zachętą.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ArrcnjJgy88

Na deser wywiad z samym Kuklinskim na temat jego niechlubnej przeszłości:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=3kGM8KUVTcU

Ps. To nie jedyny obraz biorący pod lupę legende Kuklinskiego, swego czasu w realizacji był (czy może wciąż jest?) także „Ice Man: Confessions of a Mafia Contract Killer” w której tytułową postać miał grać Mickey Rourke, a za scenariusz (na postawie ksiazki Philipa Carlo) odpowiedzialny był David  McKenna („American History X”).

[za Live For Films]


Dodaj komentarz