Ścinki #81

scinki81

Czyli przegląd rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Sin City 2

Robert Rodriguez opublikował na twitterze pierwsze oficjalnie foto z kontynuacji „Sin City”. Zdjęcie przedstawia Josha Brolina wcielającego się w Dwighta (w oryginale granego przez Clive’a Owena). W „Sin City: A Dame to Kill For” ponownie zobaczyć będzie można Bruce’a Willisa, Mickey Rourke’a, Jessikę Albę i Rosario Dawson. Nowe nabytki w obsadzie to między innymi: Joseph Gordon-Levitt, Eva Green, Juno Temple, Ray Liotta i Michael Madsen. Planowana premiera przewidywana jest na październik tego roku.

dwight-brolin-sincity2

A Good CLAY to Die Hard

Plastelinowa wersja piątej części przygód Johna McClaine’a autorstwa Lee Hardcastle prezentuje się zdecydowanie lepiej niż filmowy oryginał:

httpv://youtu.be/xlK99b8OQU4

A skoro o „Szklanej Pułapce” mowa, to w latach dziewięćdziesiątych Ben Stiller sparodiował wspomniany cykl w takim oto fałszywym zwiastunie:

httpv://youtu.be/lgSCp__lU-I

Oscar Legends

Galeria Hero Complex z okazji zbliżających się Oskarów, zorganizowała wystawę zatytułowaną „Oscar Legends”. Jak nietrudno się domyślić poświęconą filmom nominowanym do tej prestiżowej nagrody. Poniżej „Dracula” autorstwa Patricka Awy a tutaj cała galeria.

Patrick-Awa-Dracula-499x1500

Hannibal

W sieci ukazała się kolejna fotka Madsa Mikkelsena, który w serialu stworzonym przez Bryana Fullera („Pushing Daisies”) dla stacji NBC  wciela się w doktora Lectera. Oprócz Mikkelsena, w tej produkcji telewizyjnej zobaczyć będzie można także Hugh Dancy (w roli Willa Grahama), Laurence’a Fishburne (jako Jack Crawford) a także Gillian Anderson i Lance’a Henriksena. Premiera przewidziana jest na kwiecień tego roku.

mads_hannibal_skull

Ukazał się także i krótki teaser:

httpv://youtu.be/t973h4HfNHA

The Bridge

Po „The Killing” kolejnym skandynawskim dramatem kryminalnym, który doczeka się amerykańskiego odpowiednika jest „Broen/Bron”. W oryginale historia dotyczyła ciała znalezionego na moście łączącym Szwecję z Danią i związanego z tym śledztwa prowadzonego wspólnie przez szwedzką policjantkę i duńskiego oficera. W wersji anglojęzycznej akcję przeniesiono pod granicę amerykańsko-meksykańską, a w główne postacie wcielają się Diane Kruger i Demian Bichir. Wersja amerykańska wyprodukowana została przez stację FX.Osobiście skandynawski „Most” przypadł mi do gustu bardziej niż osławione „The Killing”, więc gorąco zachęcam do zapoznania się z oryginałem bo warto!

The-BridgeUS2

The-BridgeUS1

Co ciekawe to nie jedyny rimejk tego serialu. W trakcie realizacji jest także koprodukcja brytyjsko-francuska, która zatytułowana będzie „The Tunnel”.

Djesus Uncrossed

Gdyby Quentin Tarantino pokusił się o nakręcenie historii Jezusa Chrystusa, wyglądałoby ona prawdopodobnie tak:

httpv://youtu.be/QP3wrQncuSI

Suit & Tie

David Fincher nie zapomniał o swoich muzycznych korzeniach i ponownie wyreżyserował teledysk. Tym razem do klipu „Suit & Tie” promującego nowy album Justina Timberlake’a.

httpv://youtu.be/IsUsVbTj2AY

 

Dodaj komentarz