„The Bridge” czyli nordic noir po amerykańsku

The_Bridge__US_remake

„The Bridge” to nowy serial stacji FX będący amerykańską przeróbką skandynawskiego hitu z 2011 roku.

W oryginale historia dotyczyła ciała znalezionego na moście łączącym Szwecję z Danią i związanego z tym zawiłego śledztwa prowadzonego wspólnie przez szwedzką policjantkę i duńskiego oficera. W wersji anglojęzycznej akcję przeniesiono pod granicę amerykańsko-meksykańską, a w główne postacie wcielają się Diane Kruger i Demian Bichir.

Pomimo tego, iż oryginał wywarł na mnie niesamowite wrażenie, nie omieszkam obejrzeć rimejku –  głównie by sprawdzić czy wersja amerykańska jest jedynie bezpośrednią kopią tej skandynawskiej, czy może wprowadza jakieś zaskakujące zmiany fabularne. Co więcej, ciekawa jestem jak aktorzy z nowej wersji poradzą sobie z rolami, które dzięki świetnym kreacjom Sofii Helin i Kim Bodnii są już mocno ikoniczne i ciężkie do przebicia (zastrzeżenia mam już po zwiastunie, głównie do Diane Kruger, która zdaje się dość mocno imitować manieryzm szwedzkiej aktorki). Z ostatecznym werdyktem przyjdzie mi jednak poczekać do lipca.

Pierwszy odcinek wyreżyserował autor ponurej „Miss Bala” Gerardo Naranjo a oprócz Kruger i Bichira w serialu zobaczyć będzie także można także Annabeth Gish, Matthew Lillarda, Teda Levine’a i mojego nowego ulubieńca „drugiego planu” Thomasa M. Wrighta.

Bez względu na to czy amerykański „Most” okaże się sukcesem czy klapą, mnie i tak obecnie najbardziej interesuje drugi sezon wersji skandynawskiej, który ma mieć premierę jesienią tego roku.

httpv://youtu.be/5XYhZQR4XME

[the Playlist]

 

Dodaj komentarz