„Blood Ties” – zwiastun

blooties

Kino amerykańskie lat 70-tych to moja ulubiona filmowa dekada. „Blood Ties” zapowiada się na niezły hołd dla tamtej epoki.

James Gray to reżyser, którego darzę sporą sympatią. Jego surowe dramaty kryminalne „The Yards” i „We Own the Night” nie tylko przedstawiały interesujące historie, ale także mogły pochwalić się zawsze solidną i zdolną obsadą. „Blood Ties” zapowiada się równie ciekawie – nie tylko ze względu na fajnych aktorów ( Clive Owen, Billy Crudup, Marion Cotillard, Zoe Saldana, Mila Kunis, Lili Taylor i Matthias Schoeanaerts) ale także na intrygującą fabułę: dwóch braci po przeciwnych stronach prawa uwikłanych w gangsterskie potyczki na Brooklinie w latach 70-tych.

blood_ties1-poster

Co ciekawe, ten na wskroś amerykański film wyreżyserował Francuz Guillame Canet (Gray jest tu jedynie scenarzystą). Co więcej, „Blood Ties” jest rimejkiem francuskiego filmu w 2008 roku, w którym w głównej roli wystąpił właśnie Canet.

httpv://youtu.be/ONz6R4LF5nY

Niestety pierwsze recenzje z festiwalu w Cannes nie są zbyt zachęcające. Mimo to, dla taaakiej obsady i z miłości do kina lat 70-tych nie przepuszczę okazji by „Blood Ties” obejrzeć.

[za The Playlist]

Dodaj komentarz