Junk Head 1

junk_head1Talent, cztery lata pracy i mnóstwo determinacji.

 Takahide Hori stworzył swoje 30-minutowe dzieło praktycznie bez pomocy. Biorąc pod uwagę iż jest to film wykorzystujący animację poklatkową, musiała to być bardzo żmudna praca. A to dopiero początek, gdyż artysta przewidział więcej części tej historii. Obecnie zbiera fundusze na drugą część na portalu Iniegogo. Czy mu się uda czas pokaże.

Część pierwsza może razić niektórych swoją surowością, ale widać, że Hori właśnie taki miał zamiar. Ma konkretną wizję i chociażby za to należy mu się uznanie. Do filmu dołączona jest obszerna historia, którą warto najpierw przeczytać, gdyż bez niej „Junk Head 1” pozbawiony jest jakiegokolwiek tła fabularnego.

W odległej przyszłości, ludzkość jest na drodze do ruiny. Globalne wyniszczenie środowiska naturalnego przez skażenie chemiczne, opady radioaktywne i promienie UV, doprowadziło do degeneracji ludzkiego genomu. Uciekając od tych niemożliwych warunków, ludzie przenieśli się pod ziemię, ale tu również zostali zdziesiątkowani przez prastare wirusy, które były tam zamknięte. Ci, którzy przeżyli, poprzez rozwój technologii rekombinacji genów, osiągnęli nieśmiertelność. Ludzki organizm stał się nieorganiczny na poziomie molekularnym. Oddychanie, czy krążenie krwi nie było potrzebne, dopóki ciało miało stymulację elektryczną. Dzięki temu pojedyncze części ciała były w stanie przeżyć (jak np. głowa bez ciała). Popularne były zmiany ciała, tak by było atrakcyjniejsze, a części, które nie były potrzebne były wyposażane w głowicę AI i sprzedawane jako tania siła robocza. Nowa struktura atomowa ludzkości była niestabilna i raz na 10 lat musiała być odbudowywana. Ten swoisty „reset” zapewniał nieśmiertelność, ale przyczynił się do straty zdolności reprodukcji.
W celu utrzymania ich malejącej siły roboczej, ludzie zaczęli tworzyć nowe istoty wzorowane na nich samych, korzystając z technologii klonowania , ale jak można się domyślić, klony się zbuntowały . Pod koniec długiej wojny , osiągnięto pokój, który trwa od 1200 lat. Jest to możliwe tylko dzięki temu iż obie strony konfliktu żyją oddzielnie – ludzie wrócili na powierzchnię, podczas gdy klony zostały pod ziemią. Na granicy tych światów nadal istnieją jednak konflikty. Dodatkowo wybucha epidemia nowego wirusa i rasa ludzka znów jest zagrożona.
Podczas tego kryzysu, ludzie wysyłają pod ziemię kamerę i odkrywają rodzaj klonów, który jest w stanie się rozmnażać (wcześniej było to niemożliwe, ze względu na kontrolę ich populacji). Ludzie desperacko potrzebują informacji na temat ich dna, ale nie wiedzą jak głęboko sięga zamieszkałe przez klony podziemie.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ge18Ieyi9bI&feature=player_embedded

Dodaj komentarz