Dokument o Drew Struzanie

Mam nadzieję, że większość z Was kojarzy już nazwisko Drew Struzana – słynnego autora plakatów, m.in. do serii o Indianie Jonesie, „Gwiezdnych wojen” czy „Powrotu do Przyszłości” i dziesiątek innych posterów, które każdy kinoman bardzo dobrze zna. Marzyłam o tym od kilku lat i nareszcie doczekałam się filmu dokumentalnego o tym sympatycznym i utalentowanym twórcy.

W zeszłym roku sylwetkę Drew Struzana przybliżyłam czytelnikom plakaty.blox.pl (kilka lat temu powstało spore opracowanie na Ofilmie, już chyba niedostępne na stronie, ale wciąż do 'wyguglania’). Zerknijcie koniecznie, zwłaszcza, jeśli wydaje Wam się, że nie znacie Struzana. Zdziwicie się. ;-)

Ok. 2 lat temu fani z żalem przyjęli wiadomość Struzana, który ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Tymczasem w tym roku cały smutek jest nam wynagradzany, gdyż o Drew zrobiło się wyjątkowo wręcz głośno. Na Comic-Conie można było nie tylko zobaczyć jego nową pracę – plakat do serialowej ekranizacji komiksu „The Walking Dead” (współpracuje przy niej Frank Darabont, jeden z przyjaciół Struzana) – ale nawet spotkać się z nim osobiście, gdyż poświęcono mu specjalny panel, a to ze względu na premierę nowej książki o jego twórczości oraz właśnie filmu dokumentalnego. Taką emeryturę to ja rozumiem.

Od kilku dni zwiastun „Drew: The Man Behind the Poster” dostępny jest i dla zwykłych śmiertelników (w odróżnieniu od mega-szczęśliwców, za jakich uważam odwiedzających Comic-Con). Poza wspomnianym już Darabontem, wypowiadają się w nim m.in. także Steven Spielberg, George Lucas (obaj mają w domach własne kolekcje dzieł Struzana), Harrison Ford, Michael J. Fox, Guillermo del Toro i mój faworyt z dzieciństwa, Steve Guttenberg.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=sI_ckeUjonE

[via Firstshowing]

Dodaj komentarz