eFHa Festiwal 2012 – skład jury

Znamy już pełen skład jury, który będzie oceniał filmy Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów 'eFHa 2012′. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia w Bielawie.

„Wielka piątka” festiwalowego jury to:

Cezary Harasimowicz

Scenarzysta, absolwent Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Nagrodzony przez Europejską Akademię Filmową za scenariusz do filmu „300 mil do nieba”, brał udział w warsztatach Roberta Redforda w Sundance Institute.
Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Kamil Śmiałkowski

Krytyk, dziennikarz i publicysta komiksowy oraz filmowy. Autor leksykonów o wampirach i Jamesie Bondzie. Pracował w redakcjach działów kulturalnych tygodników NEWSWEEK i WPROST. Autor scenariuszy do telewizyjnych programów kulturalnych.

Jarosław Boberek

Aktor i „Mistrz polskiego dubbingu”. Jego głos jest znany z wielu fantastycznych gier min. „Wiedźmina” ( w filmie odtwarzał postać Yarpen Zigrina ). Podczas festiwalu nie poskąpi rad odnośnie emisji głosu.

Grzegorz Mostowicz-Gerszt

Aktor, ukończył wydział aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (1986-1991). Po studiach pracował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu oraz w innych teatrach. Wystąpił w wielu polskich filmach i serialach, gdzie często był obsadzany w rolach czarnych charakterów.

Krzysztof Spór

Redaktor naczelny Stopklatka.pl, najstarszego portalu filmowego w Polsce, wielki fan filmowej fantastyki.

***

eFHa Festiwal – to impreza skierowana do polskich twórców filmowych, którzy realizują filmy z szeroko pojętej fantastyki i horroru. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2012 roku w Bielawie (woj. dolnośląskie). Więcej informacji na:

efha.pl
https://www.facebook.com/eFHaFestiwal

Zasady konkursu są proste. Na podstawie jednego z wybranych opowiadań należy zrealizować film nie dłuższy niż 30 minut. Film może być „na motywach” lub pełną adaptacja opowiadania. Ważne jest to, że organizatorzy nie zastrzegają sobie praw do prezentacji zgłoszonych obrazów jedynie na ich imprezie. Filmy będzie można zgłaszać także na inne festiwale lub prezentować na pokazach niekomercyjnych. Na najlepszych twórców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne (3000 zł za I miejsce ). Regulamin dotyczący zasad zgłaszania filmów dostępny jest TUTAJ.

Dodaj komentarz