Pragnienie Park Chan Wooka

ImageShack

Wampirza fala popularności nie ominęła i Korei Południowej. Twórca „Oldboya”, zamiast kolejnej opowieści o zemście, postanowił tym razem zatopić swoje reżyserskie kły w nieco innej fabule (choć nie do końca dla niego nowej, gdyż dał nam malusi przedsmak swojej fascynacji krwiopijcami już w „Three Extremes”).

„Thirst” to historia księdza z małego miasteczka, który zgłasza się na ochotnika do pewnego eksperymentu medycznego. Ów eksperyment kończy się fiaskiem zmieniając bogobojnego kapłana w żądnego krwi wampira. Na skutek zmian psychicznych i fizycznych nasz spragniony bohater wdaje się w romans z żoną swojego kolegi z dzieciństwa. Maltretowana przez męża i znudzona swoim banalnym życiem bynajmniej nie oponuje przed taką 'okazją’, i nader często i chętnie nadstawia swoją smukłą szyję.Tymczasem nasz ksiądz zatraca się coraz bardziej, popadając w coraz to większą deprawację a jednocześnie rozpaczliwie walcząc o zachowanie resztek tego, co w nim ludzkie.

Jak zwykle u Park Chan-wooka mamy do czynienia z wysmakowaną stylistyką, nie tylko obrazu ale i dźwięku, o czym możemy przekonać się już w tej filmowej zajawce:

Dodaj komentarz