Powiększa się obsada „Gry o tron”

gamethrones

Jak wiemy, w październiku rozpoczną się zdjęcia do serialowej ekranizacji „Gry o tron” George’a R.R. Martina. Będzie to pilot serii HBO, która ma objąć całą jego siedmioczęściową sagę „Pieśń lodu i ognia” – jeden odcinek na jedną część. Kilka dni temu poinformowano, że do obsady dołącza sprawdzony już w fantasy Sean Bean. Wcieli się on w postać Lorda Eddarda „Neda” Starka.

Reżyserem będzie znany z „Dróżnika” i „Spotkania” Tom McCarthy, a obok Beana wystąpią także Peter Dinklage (grał w „Dróżniku”) jako Tyrion Lannister, Kit Harrington jako Jon Snow, Mark Addy (trwają negocjacje) jako król Robert Baratheon, Jack Gleeson (pojawił się w „Batmanie – początku”) jako Joffrey Baratheon i Harry Lloyd (grał Willa Scarletta w serialu o Robin Hoodzie z 2006 r.) w roli Viserysa Targaryena. Wszystkich możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.
Za scenariusz i produkcję odpowiadają D.B. Weiss (napisał też scenariusz do „Gry Endera” Orsona Scotta Carda – może doczekałby się realizacji, gdyby „Gra o tron” wypaliła) oraz David Benioff (scenarzysta „Troi”). Ten drugi stwierdził żartobliwie, że serial można by reklamować jako „Rodzinę Soprano” w Śródziemiu.

seanbean peterdinklage kitharington markaddy jackgleeson harrylloyd

[via scifiwire.com]

Dodaj komentarz