Ścinki #2

wild-things

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Zapraszamy do posłuchania „All Is Love”, pierwszej piosenki ze ścieżki do „Where the Wild Things Are” w wykonaniu Karen O And The Kids. Kliknijcie okładkę poniżej.
all is love

x

Z kolei TUTAJ możecie posłuchać 30-sekundowych fragmentów utworów ze ścieżki do „District 9„. Autorem muzyki jest Clinton Shorter.

x

W Sokołowsku pod Wałbrzychem ma powstać muzeum Krzysztofa Kieślowskiego. Decyzję w sprawie miejsca podjęła Maria Kieślowska po rozmowie z przedstawicielami Fundacji In Situ, która jest właścicielem pozostałości sanatorium Brehmera, gdzie ma być ulokowane muzeum, a także kina, które Kieślowski często wspominał (mieszkał w Sokołowsku w latach 1951-1960). W placówce ma też działać część warsztatowo-laboratoryjna, na przykład dla studentów szkół filmowych.

x

Do obejrzenia TUTAJ materiał zza kulis „9” Shane’a Ackera, o którym to filmie pisaliśmy już wielokrotnie i na który mocno czekamy. Twórcy i obsada opowiadają głównie o dziewiątce bohaterów.

x

W poprzednich Ścinkach zapowiadaliśmy wydanie boksu z filmami Piotra Szulkina. Z tej okazji stopklatka prezentuje specjalny, kilkuczęściowy wywiad z tym twórcą. Szulkin opowiada o swoich filmach, historii polskiego kina i o polityce, która w czasach komunistycznych miała decydujący wpływ na polską kinematografię.

x

Pojawił się niewykorzystany w oficjalnej promocji, malowany plakat do Inglourious Basterds” Quentina Tarantino. Poster jest w starym stylu, przypomina mi trochę prace Drew Struzana, zwłaszcza plakaty do filmów o Indianie Jonesie. Autorem jest James Goodridge, z którym wywiad na temat tej pracy możecie przeczytać TUTAJ.

basterds painted

Dodaj komentarz