Komiksomatografia #7

supermanbatman_banner

…czyli niusów kilka z komiksowo-filmowego podwórka:

Na początek spory materiał z planu nowego Iron Mana specjalnie dla stacji Entertainment Tonight. Sam klip nie pokazuje nic nowego ani zbytnio nie zaskakuje, ot taki  umilacz przed premierą.

„Superman/Batman: Public Enemies” to animowana adaptacja komiksu pod tym samym tytułem w której tytułowi herosi sprzymierzają się ze sobą w celu udaremnienia niecnych intryg prezydenta …Lexa Luthora (któremu głosu użyczył Clancy Brown). Poniżej bardziej obszerny wgląd w historię plus reportaż z realizacji.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=hRW3Y-c8GsA

A propos Człowieka ze Stali, parę lat temu o mały włos nie doszło do ekranizacji przygód Supermana w reżyserii Tima Burtona  z Nicolasem Cage’m  w roli głównej. Wybór dość kuriozalny tak wiec całe szczęście że produkcja nie doczekała się realizacji. Ostatnio w internecie wyskoczył intrygujący filmik prezentujący szkice koncepcyjne z tej produkcji jak i fotkę samego Cage’a w stroju ostatniego mieszkańca planety Krypton. Osobiście powątpiewam w jej autentyczność gdyż jest jakaś… dziwna (pod tym linkiem więcej szkiców koncepcyjnych plus prezentacja głównego złoczyńcy)

httpvh://www.youtube.com/watch?v=vfcJc7j_A3Y&feature=player_embedded

Autentyczna za to jest historia Kevina Smitha, który miał być odpowiedzialny za jedną z wersji scenariusza tego dzieła. Gorąco zachęcam do wysłuchanie jego opowieści gdyż Smith jest niesamowitym gawędziarzem i jego anegdoty są niezwykle dowcipne (a na deser jeszcze jego recenzja „Superman Returns” z którą zgadzam się w pełni!)

httpvh://www.youtube.com/watch?v=vgYhLIThTvk

Dodaj komentarz