Assassin’s Creed: Lineage #1

assassin-s-creed-2_header

„Assassin’s Creed: Lineage” to wyprodukowany przez Ubisoft obraz, łączący film aktorski z efektami CGI, a oparty o popularną grę zręcznościową.

Fanom gier nie trzeba tej gry przedstawiać, natomiast każdemu, kto nigdy o tym produkcie nie słyszał, należy się krótkie wprowadzonko:

Głównym bohaterem jest płatny zabójca Altaira, należący do tajnego klanu morderców. Jako, że nie przejmuje się on wydarzeniami politycznymi, i nie posiada upodobań socjalnych, wypełnia wszystkie zlecone mu zadania. Nieważne kto płaci, najważniejsze że pieniądze są godziwe (miastogier.pl)

Pierwsza część gry rozgrywała się w czasach trzeciej wyprawy krzyżowej, dowodzonej przez króla Ryszarda Lwie Serce, natomiast druga umiejscowiona jest w renesansowych Włoszech, będących tłem dla brutalnych politycznych rozgrywek pomiędzy Medyceuszami i zyskującą coraz większe wpływy rodziną Borgiów.

„Assassin’s Creed” to według mnie zawsze był dobry materiał na film i ciesze się, iż Ubisoft postanowił wyłożyć kasę na ten pomysł. Co prawda to nie jest wysokobudżetowa produkcja kinowa z masą aktorskich sław na liście plac i uznanym reżyserem za kamerą, ale i tak cieszy oko i dostarcza przyjemnej (choć krótkiej) rozrywki.

Zapraszam do obejrzenia części pierwszej (z trzech) „Assassin’s Creed: Lineage”.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ct2kbLBuSOg

Dodaj komentarz