komentarzy 16

 1. Glut
  04/01/2010
  Odpowiedz

  Bardzo fajne opracowanie. Do seriali dorzuciłbym jeszcze Jacka z Lost, którego tatuaże w jakiś tam sposób stanowią o postaci.

 2. Mefisto
  05/01/2010
  Odpowiedz

  Fajne, fajne, ale jakieś takie krótkie. Nie rozumiem też specjalnie podziału końcowego, bo najpierw mamy badassów, potem goodassów, a na końcu „w filmie”. Aha, a Darth Maul miał całe ciało wytatuowane, nie tylko twarz :) Z kolei z nowszych jako żywo mam w pamięci wytatuowane ramiona Jake’a Sully – bardzo podobne do tych Clooneya, więc może to jakiś kod marine :)

 3. 05/01/2010
  Odpowiedz

  Dla mnie podział jest prosty:najpierw ci źli, potem dobrzy a potem dziarki jako istotny element fabularny (choć może jasno tego nie wyraziłam:)
  Ano faktycznie Sully miał tribala ale widocznie nie zrobił na mnie wrażenia bo nie odcisnął mi się w pamięci a film widziałam parę dni temu:). Z tego właśnie powodu pominęłam kilka postaci filmowych (np Blade’a i Jacka o którym wspomniał Glut))bo przegląd ów jak zaznaczyłam na początku, jest subiektywny.
  A jeśli chodzi o długość tekstu to rozpisywać się nie lubię bo wyjątkowo leniwa jestem :)
  Ps dzięki za uwagę na temat Darth Maula!:)

 4. m
  05/01/2010
  Odpowiedz

  Rewelacyjny artykuł
  Świetna robota :)

 5. 06/01/2010
  Odpowiedz

  Bardzo ciekawy artykuł (jak zawsze w sumie ;)).
  PS Szkoda, że tak rzadko wrzucacie nowe artykuły – świetnie się je czyta. Liczę, że wasz blog (portal) będzie bardziej znany, bo odwalacie kawał znakomitej roboty :)

  • 06/01/2010
   Odpowiedz

   w imieniu swoim jak i reszty opiumistów dziękuję za miłe słowa :)

 6. Soida
  04/02/2010
  Odpowiedz

  bardzo fajny artykuł. Dziex :D przy okazji skojarzył mi się film z lat 90tych, o kolesiu, który był zabójcą, ninja czy jakoś tak z tatuażem smoka na plecach/ciele, który zapałał miłością do laski z dyskoteki. zgodnie z jakąś legendą mógł być tylko z drugim smokiem, wiec ta sunia wydziergała sobie gigantycznego smoka na ciele.. kucze piczone, nie pamietam tytułu…jesli kots moze mi pomoc to rozszyfrowac, bede dozgonnie wdzieczna

 7. 28/02/2010
  Odpowiedz

  Jest jeszcze „Irezumi”, starenki japonski film, „Niebieski Tygrys” z lat 90, „In the Cut” gdzie tatuaz choc niewielki gra kluczowa role, „Felon” gdzie tatuazy jest od cholery wszelkiej masci, i rosyjski „Zift” gdzie bohater ma dosc pikantny tatuaz pod pacha ( http://rdzaniespi.blogspot.com/2010/01/135.html ), jest jeszcze „Butterfly Tattoo” czyli romansidlo dla nastolatek i ale mnostwo pomniejszych. Z seriali warto dodac Nip/Tuck czyli „Bez Skazy” gdzie przewijaja sie rozne modyfikacje od tatuazy po tunele i skaryfikacje, ze smaczkow jeszcze Simpsonowie gdzie tatuaz tez jest czestym motywem.

  • 01/03/2010
   Odpowiedz

   Na kilka wspomnianych obrazów natknełam sie w trakcie pisania „dziarek” ale z różnych powodów mnie nie zainteresowały. Mimo wszystko bardzo dziękuje za podanie tylu ciekawych tytułów w ramach poszerzenia info na ten temat i gratuluje fajnego bloga!

 8. may
  16/08/2010
  Odpowiedz

  Ja bym tutaj jeszcze dodała Edwarda Nortona w „American History” czyli „Więźniu nienawiści” :)

  • 16/08/2010
   Odpowiedz

   Jego swasta na piersi nie była aż tak imponująca jako tatuaż sam w sobie, dlatego też, jeśli chodzi o kategorie „wydziarany neonazista” wybrałam Russella Crowe’a :)

 9. 17/08/2010
  Odpowiedz

  Warto wspomnieć o „Number 23” i genialnym, ciernistym tatuażu zmyślonego detektywa Fingerlinga granego przez Jima Carrey’a. (wystarczy wpisać fingerling w googlach i zobaczyć zdjęcie)

  Może tatuaż nie gra tam większej roli, ale motyw solidnie wydziaranego detektywa w typie Marlowe’a jakoś działa na wyobraźnię.

 10. Klarens
  03/01/2012
  Odpowiedz

  Chciałem tylko nadmienić, że film ‚Zift’, o którym wspomina rdza nie jest produkcji rosyjskiej, tylko bułgarskiej.
  Pozdrawiam, dobry artykuł :)

 11. Fun
  03/01/2012
  Odpowiedz

  Mi tu brakuje jeszcze Źródła. Tam też tatuaż był dość istotnym elementem.

 12. Flether
  03/01/2012
  Odpowiedz

  Warto wspomnieć o dziarkach Świętych z Bostonu, ktore też dodają klimatu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *