O jeden LARP za daleko…

„The Wild Hunt” to film rozgrywający się w środowisku uczestników gier terenowych, powszechnie znanych jako LARPy. Głównym bohaterem jest Erik Magnusson, który pod wpływem swojej byłej dziewczyny trafia do jednej ze średniowiecznych rozgrywek.

Twardo stąpający pod ziemi Erik nie daje się uwieść „magii” larpowej gry do czasu, gdy dowiaduje się, iż jego ukochana – totalnie wkręcona w owe klimaty – została uwiedziona przez jednego z uczestników. Podczas gdy chłopak próbuje ją odzyskać, zabawa wymyka się spod kontroli. Niespodziewanie Erik wkracza do świata, gdzie fantazja zmieszała się z rzeczywistością, zasady zostały złamane a emocje uwolnione, powodując, że nieszkodliwa rozgrywka przybrała rozmiary tragedii o niemalże mitycznych proporcjach. [Strona oficjalna i profil na facebooku]

httpvh://www.youtube.com/watch?v=WENre45f13c

Klip 1

Klip 2

To nie pierwsza próba filmowego zagłębiania się w LARPowe klimaty. Swego czasu powstał dokument o tym środowisku w Ameryce zatytułowany „Darkon”. Mi jednak najbardziej przypadła do gustu parodystyczna wizja w „Role Models„.

[via QE & Twitch]

Dodaj komentarz