Ścinki #19

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Rodzina Addamsów i Tim Burton

Takie połączenie chyba nikogo nie dziwi. Universal’s Illumination Entertainment zakupiło prawa do oryginalnych rysunków Charlesa Addamsa, które ukazywały się w latach 1938-88 w The New Yorkerze. Na ich podstawie Tim Burton ma zrobić animację poklatkową w 3D.
Osobiście uważam, że to Burton powinien był się zająć wersją filmową z 1991 r. Teraz mam pewne obawy, bo po ostatnich kilku filmach tego twórcy czuję przesyt i wolałabym, żeby się zajął czymś mniej „burtonowskim”. Natomiast jeśli chodzi o 3D, to uważam, że dużo, dużo lepiej od Burtona i jego „Alicji w Krainie Czarów” wypadł Henry Selick ze swoją „Koraliną”. Podsumowując, obawiam się nudy.

Platige Image o Katyniu

Nasze ulubione studio Platige Image po raz kolejny angażuje się w projekt związany z polską historią. Tym razem pracują nad wizualizacjami do widowiska „Pamiętam. Katyń 1940” autorstwa Łukasza L.U.C. Rostowskiego, Konrada Smugi i Marcina Kobyleckiego. Premiera w Teatrze Wielkim w Warszawie 13 kwietnia. Podobno TVP pokusić się ma o transmisję. Na razie opublikowano tylko jeden rysunek (poniżej), ale za to fantastyczny (czyż PI nie zrobiłoby fajnego Chyżwara?).

Plakaty dla prawdziwych twardzieli

Pojawiły się plakaty promujące dwa nadchodzące hity kina akcji o i dla prawdziwych twardzieli. Pierwszy to „The Expendables” Sylvestra Stallone, a drugi to filmowa wersja „Drużyny A”.

Kto z kim

W najnowszym teledysku Lady Gagi do numeru „Telephone” wystąpił Pussy Wagon z „Kill Billa” Quentina Tarantino. Podobno kultowy reżyser zaproponował piosenkarce współpracę. Krąży plotka, że ma ona zagrać zamachowca. Delikatnie mówiąc, za Lady Gagą nie przepadam (choć teledyski ma faktycznie odjechane i przez to ciekawe), ale Quentin wyreżyserować potrafi chyba każdego.

Ciekawiej brzmi kolejne połączenie – co powiecie na Michela Gondry („Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie”) z Björk? Mam wrażenie, że ta dwójka może się naprawdę dobrze dogadywać. Na SXSW Gondry zdradził, że projekt z tą piosenkarką (tym razem przez duże „P”) ma być… 40-minutowym 3D w IMAXie! Co ciekawsze nazwał go „naukowym musicalem”. Czyżby coś w stylu electro-opery inspirowanej dziełem Karola Darwina „O powstaniu gatunków” autorstwa The Knife i teatru Hotel Pro Forma?

Scott Pilgrim vs. the World

Ujawniono pierwszy plakat promujący najnowsze dzieło Edgara Wrighta („Wysyp żywych trupów” i „Hot Fuzz”) „Scott Pilgrim vs. the World”. Film powstał na podstawie serii komiksowej o tym samym tytule i opowiada historię kanadyjskiego młodzieńca (Michael Cera), który musi pokonać siedmiu byłych swojej ukochanej (Mary Elizabeth Winstead), by zdobyć jej serce.

Teledysk do „Kick-Ass” i nowy zwiastun

Pojawił się już czwarty zwiastun do filmu a także klip i spot telewizyjny. Piosenkę promującą film skomponował Mika. Sam utwór jest mało atrakcyjny ale w teledysku można obejrzeć nieco nowych ujęć z filmu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=F3_y_illV4s

„Clash of the Titans” z nowym klipami i zdjęciami

Premiera Tytanów co raz bliżej, w związku z czym w sieci zadebiutowało aż 11 klipów z filmu a także nieco fotek.

Clash of the Titans Exclusive Clip

Trailer Park Movies | MySpace Video

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości do obejrzenia TUTAJ

Propagandowe „Gwiezdne Wojny”

Autorem poniższych plakatów jest Joe Corroney.

Pierwszy plakat do „Predators”

Niedługo po pojawieniu się pierwszego zwiastuna do filmu, twórcy wypuścili teaserowy plakat. Co więcej, na stronie Wired.com jest obszerna relacja z panelu dyskusyjnego z reżyserem i producentem, który miał miejsce przy okazji premiery zwiastuna na festiwalu SXSW. Oprócz kilku informacji na temat filmu do obejrzenia jest także parę  ilustracji koncepcyjnych.

Movies they should have made

To tytuł nowego bloga, który prezentuje fikcyjne plakaty do filmów, które zdaniem autora powinny powstać. Można tam zobaczyć między innymi historię zamachu na Martina Luthera Kinga wyreżyserowaną przez Oliviera Stone’a, gejowski dramat w stylu „Brokeback Mountain” rozgrywający się w wojsku czy też bardzo interesujący pomysł na nowy reality show.

Snatch Wars

Nasi fani na facebooku już to znają a Ci, którzy nie posiadają konta na tym portalu społecznościowym mogą obejrzeć ten zabawny klip poniżej. „Snatch Wars” to miks „Przekrętu” Guy’a Ritchiego (a konkretnie gangster Cegłówka jako Lord Vader) z klasykiem SF Lucasa.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=kDKiQfBs9lo

Dodaj komentarz