Hopkins Egzorcysta

Lubię horrory poruszające tematykę demonicznych opętań a jeszcze bardziej lubię Anthoniego Hopkinsa. Obraz „The Rite” to jak najbardziej film grozy oscylujący wokół kościelnych egzorcyzmów z utalentowanym i charyzmatycznym Anglikiem w roli głównej.

Film opaty jest o książkę Mike’a Baglio „The Rite: The Making of a Modern Exorcist” będącej wstrząsającym zapiskiem  przeżyć księdza,  który dokonał ponad 80 egzorcyzmów. Jednak wersja hollywodzka, w przeciwieństwie do swojego literackiego pierwowzoru stawia bardziej na pierwiastek nadnaturalny przez co filmowemu „The Rite” zdecydowanie bliżej do takiego klasyka jak „Egzorcysta” czy też do ostatnich filmowych dokonań na tym polu („The Excorcism of Emily Rose”, „The Last Excorcism”).

„The Rite” śledzi losy sceptycznego studenta seminarium Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue) niechętnie uczęszczającego na zajęcia poświęcone egzorcyzmom. W czasie swojego pobytu w Rzymie poznaje kontrowersyjnego kapłana (Anthony Hopkins), który ukazuje mu o wiele mroczniejszą stronę jego wiary.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=YjMB06SAWJ0

Dodaj komentarz