komentarzy 5

 1. Morgul
  09/12/2010
  Odpowiedz

  Mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt bardzo odstawac od wizji jaka wypracowalem sobie w swojej glowie podczas czytania. No i zamiast zajmowac sie tym serialem Martin mogly w koncu przysiasc i dokonczyc sage. Z kazdym kolejnym rokiem prawdopodobienstwo, ze nigdy tego nie skonczy wzrasta. 3lata temu miala sie ukazac kolejna czesc, ktora juz niby byla na ukonczeniu a tu dupa.

 2. Yans
  09/12/2010
  Odpowiedz

  Taką zimę, to ja poproszę od zaraz !!! Oby do kwietnie, oby !!! :)

 3. Yoel
  09/12/2010
  Odpowiedz

  nareszcie, kwiecień, do kwietnia jeszcze pewnie masa sneek peeków i zdjęć… nie mogę się doczekać takiej zimy :D

 4. Cujo
  09/12/2010
  Odpowiedz

  Kurka, przeczytałbym cykl przed premierą serialu, ale tyle książek w kolejce czeka…
  Do ludków, którzy czytali: naprawdę warto?

 5. Dragon
  09/12/2010
  Odpowiedz

  To nie tylko pozycja obowiązkowa do przeczytania, to nie tylko najlepszy cykl jaki czytałem (a czytałem dużo różnych gatunków od s-f przez fantasy do bardziej „przyziemnych” gatunków). To seria, którą warto mieć na półce. Grę o Tron poleciłem wielu osobom i WSZYSTKIE były zachwycone, WSZYSTKIE czytały następne części. Wielką zaletą (dla niektórych powodującą zarywanie kolejnych nocy) jest objętość sagi, mnogość dobrze zarysowanych, ale dynamicznych postaci z krwi i kości oraz niezwykle mało magii, co akurat mi bardzo się spodobało. Opisany świat można pod względem drobiazgowości i gigantomanii porównać jedynie do Środziemia z LotR.

  Natomiast co do długiego oczekiwania na kolejny tom. Mam niepotwierdzoną jeszcze wiadomość, aczkolwiek bardzo wiarygodną. Książka jest już gotowa i zostanie wydana W TRAKCIE lub PO EMISJI pierwszego sezonu. Z tego powodu Pan Martin tak bardzo zaangażował się w realizację produkcji serialu. Przynajmniej mamy pewność, że nie będzie on znacznie odbiegał od pierwowzoru i nie będzie niepotrzebnego hollywood’makingu :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *