Nicolas Winding Refn zaprasza na nocną przejażdżkę – pierwszy klip z „Drive”

Jednym z filmów startujących w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes, jest „Drive” Nicolasa Winding Refna. Najnowszy obraz tego reżysera opowiada o kaskaderze samochodowym, który w przestępczym światku dorabia jako kierowca do wynajęcia. Niedawno w sieci pojawił się klip z fragmentem z filmu. I pomimo tego, że są to zaledwie dwie minuty, to świetnie oddają ton i charakter kolejnej nietuzinkowej produkcji Refna.

„Drive” jest adaptacją powieści z gatunku neo-noir, autorstwa Jamesa Sallisa, którą już od dawna próbowano przenieść na duży ekran (początkowo reżyserować miał Neil Marshall, a Hugh Jackman miał zagrać głównego bohatera). Projektem ostatecznie zajął się twórca „Pushera”, który w klimatach gangsterskiego noir czuje się świetnie. W kierowcę natomiast wcielił się Ryan Gosling. Reszta obsady też zasługuje na uwagę. Oprócz Goslinga w filmie ujrzymy także Carey Mulligan, Rona Perlmana i dwójkę moich ulubionych aktorów serialowych, Bryana Cranstona (Breaking Bad) i Christinę Hendricks (Mad Men).

httpvh://www.youtube.com/watch?v=FvRl2OB5PBk

W powyższym klipie świetnie widać jak skutecznie Refn potrafi budować powoli narastające napięcie (co kojarzy mi się odrobinę z filmami Michaela Manna, podobnie zresztą jak i kolorystyka zdjęć). Co więcej, po raz kolejny słychać jego fantastyczne wyczucie odpowiedniej muzyki (tym razem za podkład służy „Tick of the Clock” zespołu Chromatics). Każda nowa produkcja Refna to kawał dobrego kina, mam nadzieje że z „Drive” będzie tak samo.

Premiera amerykańska – 16 sierpnia tego roku.

[za Live For Films]

Dodaj komentarz