Do krwi ostatniej…czyli „Brawler”

Bracia stający przeciwko sobie na ringu (a konkretnie w klatce) to tematyka nie tylko „The Warror” z Tomem Hardy i Joelem Edgertonem w rolach głównych, ale także i motyw przewodni niezależnej produkcji „Brawler” Chrisa Sivertsona.

Stevenson swego czasu nakręcił adaptację powieści Jacka Ketchuma, „The Lost”. Mało znana to produkcja i w Polsce chyba w ogóle nie dostępna, ale warta obejrzenia jeśli lubicie historie o socjopatycznych młodzieńcach z małych miasteczek.

Co mnie zainteresowało w jego nowym przedsięwzięciu – pomimo faktu, iż nie przepadam za kinem „sportowym” – to obsadzenie w głównej roli Marca Lentera, z którym reżyser współpracował przy okazji wspomnianego „The Lost” (Lenter charakteryzuje się dziwną manierą gry aktorskiej, powodującą moją irytację i jednoczesną fascynację). Do tego dochodzi smaczek w postaci umieszczenia akcji w moim ulubionym amerykańskim mieście, Nowym Orleanie i zdaje się, iż po raz kolejny świetny dobór utworów na ścieżkę dźwiękową („The Lost” to jeden z lepszych obrazów pod tym względem jakie zdarzyło mi się obejrzeć).

httpv://www.youtube.com/watch?v=BJn2wdt9QhA

Premiera filmu będzie miała miejsce na festiwalu Fantasia w Motrealu.

[za Twitch]

Dodaj komentarz