komentarzy 5

 1. czokapik
  17/09/2011
  Odpowiedz

  No ale to juz przeciez mialo premiere w zeszlym roku.

  • 18/09/2011
   Odpowiedz

   @Czokapik: wiem ,że w Rosji czy w Australii film pojawił się w tamtym roku (dzięki czemu w Polsce dostępny był w obiegu „internetowym”), ale juz w Wielkiej Brytanii do tej pory się nie ukazał, a w USA ma wyjść na DVD w październiku.

 2. Motoduf
  18/09/2011
  Odpowiedz

  „13” jest naprawdę niezłe. To chyba jeden z nielicznych remaków lepszych od oryginału – bardzo pomógł wyższy budżet i obeznana z aktorstwem obsada. Kompletnie nie rozumiem decyzji dystrybutora.

 3. boris
  20/09/2011
  Odpowiedz

  Nie każdy film, który trafia prosto na dvd, musi być gniotem. „Trzynastka” jest dobrym argumentem potwierdzającym tę tezę.

 4. Koleś
  21/09/2011
  Odpowiedz

  Rzeczonego filmu jeszcze nie widziałem, natomiast pierwowzór zrobił na mnie duże wrażenie. Zwykle nie jestem jakoś specjalnie uczulony na przeróbki, w najgorszym wypadku po prostu ich nie oglądam. Jednak ta konkretna wydaje mi się całkiem niepotrzebna. Z tego co już zdążył mi zdradzić zwiastun to w warstwie fabularnej nie zmieni się absolutnie nic, a Ci co widzieli oryginał zdążyli się pewnie pokapować, że w zwiastunie jest spoiler. Naszpikowanie filmu nazwiskami jest trochę przeciwskuteczne, bo anonimowe twarze pierwowzoru potęgowały niepewność i nastrój zagrożenia, podobnie z resztą jak czarno-biała, surowa stylistyka, której też nie uświadczymy. Ten film chyba jednak opuszczę, natomiast nabrałem dużej ochoty na powtórkę pierwowzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *