„The Divide” – zwiastun drugi

„The Divide” Xaviera Gensa to jedna z lepiej zapowiadających się produkcji postapokaliptycznych. Głównie ze względu na pomysł osadzenia całej akcji w dość kameralnej przestrzeni (piwnica apartamentowca) i wrzucenia tam dość skrajnych osobowości, co niechybnie prowadzić będzie do ostrych konfliktów. Najnowsza zapowiedź podkreśla to jeszcze mocniej.

Zachodni zwiastun – jak na robotę made in USA przystało – stawia na ilość a nie jakość. Podczas kiedy poprzednią zapowiedź cechował spory klimat i enigmatyczność, obecna zdradza całkiem sporo. Pomimo tego, że sam film nadal prezentuje się dość intrygująco, to jednak trochę szkoda, iż twórcy postanowili zbombardować nas sporą ilością zapewne kluczowych dla rozwoju akcji ujęć.

Film koncentruje się na grupie obcych sobie ludzi, którzy po niespodziewanym kataklizmie schronili się w bunkrze ulokowanym w piwnicy ich apartamentowca. Szczelne ściany schronu na nic się jednak nie zdają, gdy bohaterowie zostają zaatakowani przez tajemniczych osobników w kombinezonach ochronnych. Zdezorientowani i nie mający pojęcia dlaczego z taką determinacją chce się ich śmierci, łączą siły, by przeżyć.


Film reżyseruje Xavier Gens („Frontiers”, „Hitman”), za scenariusz zaś odpowiedzialny jest Eeron Sheean (pracujący aktualnie nad własnym projektem – „Errors of the Human Body„). Na ekranie zobaczymy m.in.  Michaela Biehna, Millo Ventimiglię, Rosannę Arquette i Petera Stormare.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0QsCBUjVGgY

Premiera amerykańska: 13 stycznia 2012

[za Yahoo]

Dodaj komentarz