komentarzy 5

 1. Witek
  18/11/2011
  Odpowiedz

  Widzę, że zmiany na opium ciągle ewoluują. I bardzo dobrze.

  Skoro dodaliście widzę jeszcze wtyczkę facebooka, w prawym panelu, to nie jest przycisk „Lubię to!” zaraz pod artykułem trochę zbędny? Te kolorki pod artykułem (Lubię to!, +1, Tweet), trochę zaburzają kolorystykę strony. No, ale pewnie jakby były z boku, to były by mniej klikane. Musiałby się ktoś wypowiedzieć z użytkowników, który używa ich (bo ja nie używam żadnego z nich).

  Z małych błędów: 1) w „Polecamy również” cudzysłowy nie są konwertowane do polskich cudzysłowów, po kliknięciu linka natomiast, wyświetlają się prawidłowo. 2) w metadatanych w prawym panelu, a dokładniej tagach, tj. zaraz po „Tematyka: „, czasami wystają linki poza prawą krawędź pudełka, jakby nie były prawidłowo zawijane.

  Z innego jeszcze pomysłu, przydałby się przycisk do chowania prawego panelu. Layout jest sztywny i przystosowane dla 1024px, a ponieważ wiele osób ma duże ekrany, to chociaż możliwość schowania prawego panelu, była by przydatna czasami. Zwłaszcza kiedy bardzo często wstawiacie przecież zdjęcia lub filmy we flashu (obecnie jakieś 580px). Nawet do czytania tekstu by się przydało czasami, bo co prawda czytanie długich linijek (powyżej 1200px) trochę utrudnia czytanie, to jednak 1024px to nie jest dużo (zresztą schowany panel musiałby coś pozostawić, więc to raczej było by mniej więcej 850px, bo obecny layout ma 900px szerokości).

  I na koniec, małe zrzędzenie: „Opublikowano: 21:59 / 15 Listopad / 2011”, powinno być raczej coś w stylu „21:59, 15 listopada 2011”. Mały priorytet oczywiście, ale jakoś tak zwróciłem uwagę.

  Pozdrawiam.

 2. 19/11/2011
  Odpowiedz

  Witek jak zwykle niezawodny;)

  Po kolei:
  1. Przycisk ‚lubię to’ i widget Facebooka służą do innych celów (odpowiednio polecenia konkretnego tekstu oraz śledzenia naszej strony na Facebooku). Na kolorystykę mamy ograniczony wpływ, a umiejscowienie jest oczywiście celowe.

  2. Cudzysłowy to problem związany z kodem WordPressa. Może uda się to jakoś obejść.

  3. Wyświetlanie tagów poprawione.

  4. Szerokość kolumny tekstu jest optymalna. Dla składu www przyjmuje się szerokość wiersza 7-10 słów i tego postanowiłem się trzymać. Czytanie szerokich kolumn jest niewygodne i męczące – rozdzielczość ekranu nie ma tu nic do rzeczy.

  5. Ponownie to kwestia kodu WordPressa. Polskie nazwy miesięcy (w odróżnieniu od angielskich) podlegają odmianie. Jest to do zrobienia, ale raczej w dalszej przyszłości.

  Dzięki za wszystkie uwagi, czekam na więcej;)

 3. Witek
  19/11/2011
  Odpowiedz

  Rzeczywiście, punkt 3 wykonany. Tagi nie są teraz ucinane! :)

  Reszta to oczywiście raczej kwestia gustu.

  Co do punktu 4, tj. szerokości kolumny tekstu – zgadzam się, że dla tekstu powinno być do 10 słów, ale mi chodziło właśnie o to że często przecież mamy mało tekstu, a więcej zdjęć albo osadzonych filmów z youtube, Vimeo, itp, i wtedy chcieli byśmy mieć większą szerokość niż te 550px. Oczywiście często osadzone filmy mają przycisk „pełny ekran”, ale z doświadczenia wiem, że filmy chodzą wtedy koszmarnie powoli, przełączanie się do pełnego ekranu trwa, a czasami nie da się wrócić z powrotem do normalnego trybu (nawet Esc może nie działać w pewnych sytuacjach utraty focusu klawiatury, co się też zdarza). Nie bez powodu zresztą, np. w Youtubie jest przycisk pozwalający przesunąć/powiększyć film tak aby zajął całą szerokość strony (tzn. lewa + prawa kolumna, przesuwając prawą kolumnę pod film – na opium raczej to nie zadziała, bo może być osadzonych wiele filmów, więc schowanie prawej kolumny do wąskiego paska pionowego było by najlepsze). Stan schowania kolumny można by trzymać w siasteczkach, i jeśli ktoś tak lubi to wszystkie artykuły by się tak wyświetlały dopóki nie rozwinie kolumny.

  Oczywiście jeśli uważacie inaczej, to nie będę się wymądrzał. Warto by spytać innych opiumowców. :)

  Więcej raczej uwag już nie będzie. Ważniejsza jest treść, niż wygląd! :-)

 4. Witek
  19/11/2011
  Odpowiedz

  powinno być width: 900px; nie 800px, oraz dodatkowo tak samo z #container { width: 900px; }, oraz to samo z .sidebar, to co z .panel. Wtedy wychodzi dokładnie jak na wysłanych obrakach.

  Oczywiście trzeba by dodać ten przycisk, tudzież jakiś inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *