HERE

„Here” jest nietypowym filmem krótkometrażowym. To 15 minutowa reklama dająca namiastkę luksusowych wakacji w środku zimy.

Przeplatanie się świata filmu i reklamy nie jest niczym nowym i nie chodzi tylko o udział aktorów i reżyserów w takich przedsięwzięciach, ale raczej rozbudowywanie reklam do rozmiarów krótkometrażówek. Jedną z takich realizacji była fantastyczna seria „Hire” reklamująca samochody BMW (odcinek nakręcony przez Johna Woo zdobył nagrodę na festiwalu shortów w Los Angeles).

Pomysłodawcą „Here” jest Waris Ahluwalia – projektant biżuterii i aktor znany z filmów Wesa Andersona. Jest on również brand developerem pracującym dla hoteli The Luxury Collection, będących częścią sieci hotelarskiej Starwood, dla której ten short został wyprodukowany. Współreżyserami są: Tilda Swinton i Luca Guadagnino, czyli tandem stojący za wspaniałym filmem pt.: „Jestem miłością”, o którym pisałam na łamach OPIUM. Swinton napisała również scenariusz (wraz z Sandro Koppem), a za muzykę odpowiedzialny jest kolejny współpracownik Andersona – Jason Schwartzmann. W roli głównej wystąpiła modelka Agyness Deyn.

httpvh://youtu.be/fziRTiEF_Ck

Dodaj komentarz