Ścinki #68

Czyli zbiór rzeczy mniej ważnych, ale wartych wspomnienia.

Prometeusz

Twórcy „Prometeusza” wpadli na pomysł ciekawej reklamy wiralnej, której bohaterem jest Peter Weyland (Guy Pearce). Założyciel Weyland Industries wziął udział w międzynarodowej konferencji organizowanej przez TED (Technology, Entertainment and Design). Jego przemowę z 2023 roku, obejrzeć możecie poniżej:

httpvh://youtu.be/S7YK2uKxil8

Movie: The Movie

Jimmy Kimmel postanowił stworzyć film idealny, nie tylko zawierający wszelkie znane klisze i motywy, ale także wypełniony po brzegi aktorskimi sławami. Co z tego wyszło? Przekonać się możecie odpalając ponad 10 minutowy „zwiastun”:

httpvh://youtu.be/w3NwB9PLxss

Na deser filmiki zza kulis:

httpvh://youtu.be/DdmvbVXT9w0

httpvh://youtu.be/LzK6JumX5b4

Gra o Tron

Oficjalny plakat, promujący drugi sezon wygląda tak:

Only God Forgives

Pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu kolejnej (po „Drive”) produkcji duetu Refn-Gosling. „Only God Forgives” będzie współczesnym westernem rozgrywającym się w Bankoku. Bohaterami opowieści będą policjant i gangster, a fabuła oscylować ma między innymi wokół tajskiego boksu.

Indy na Blu-Rayu!

Jesienią ukaże się w odrestaurowanej wersji kwadrologia z przygodami kultowego archeologa.

httpvh://youtu.be/gDqslyoWiFo

The Hobbit

W sieci dostępne jest już kolejne video zza kulis produkcji „Hobbita”:

httpvh://youtu.be/QjYn845i08A

John Carter – fanowskie plakaty

 

Zmarł Ralph McQuarrie

Na koniec zmiana klimatu i niestety smutna wiadomość. Wczoraj zmarł Ralph McQuarrie, legendarny twórca konceptów go „Gwiezdnych wojen”, a także m.in. „E.T.”, „Bliskich spotkań trzeciego stopnia” i „Parku Jurajskiego”. Zdobywca Oscara za efekty do filmu „Kokon”.

Dodaj komentarz