Pierwszy zwiastun „The Master”: czy Paul Thomas Anderson nakręcił (kolejny) majstersztyk?


Paul Thomas Anderson kazał czekać widzom na swoje kolejne dzieło aż pięć lat. Pytanie tylko, czy „The Master” okaże się godnym następcą „There Will Be Blood”? Przekonamy się o tym dopiero w październiku, ale już teraz możecie obejrzeć pierwszą zapowiedź tejże produkcji – bedącej niewątpliwe największym wydarzeniem artystycznym tego roku!

„The Master” to opowieść mocno zainspirowana scjentologią, a dokładnie historią jej powstania i człowiekiem, który ją wymyślił. Joaquin Phoenix wciela się we włóczegę z burzliwą przeszłością, który z czasem staje się „prawą reką” założyciela  nowego systemu religijnego (Philip Seymour Hoffman) na przełomie lat 50-tych w Stanach Zjednoczonych.

httpv://youtu.be/9oZDKFoCqAw

O ile fabularnie nowy film Andersona to historia bez wątpienia fascynująca (i nie tylko z powodu podobieństw jakich będzie się w niej doszukiwać każdy, kto choć trochę słyszał o kościele scjentologicznym), to od strony technicznej jest to nie lada atrakcja. W erze filmowej digitalizacji, kiedy rzadkością są już obrazy na taśmie 35 mm, Anderson postanowił pójść o krok dalej i nakręcił cały obraz na taśmie 65 mm!

Premiera amerykańska: 12 października 2012

[za The Playlist]

 


Dodaj komentarz