Wszystko zostanie w rodzinie czyli zwiastun „Stoker” Park Chan-Wooka

Twórca „Oldboya” nakręcił pierwszy film po angielsku i wygląda na to, iż  „Stoker” to obraz na który zdecydowanie warto czekać.

To co wyróżnia „Stoker” to dopieszczona strona wizualna – element do którego Park Chan Wook zdążył już nas przyzwyczaić w swoich azjatyckich produkcjach. Dodajmy do tego nieco hitchockowski feel, intrygującą obsadę (czarująco niebezpieczny Matthew Goode i zimna Nicole Kidman), a także niepokojącą aurę tajemnicy. Otrzymujemy obraz na który wypada zwrócić uwagę (nawet gdy nie jest się fanem koreańskiego reżysera).

Ja na pewno czuję się zaintrygowana.

Po nagłej śmierci ojca Indii (Mia Wasikowska) w życie głównej bohaterki wkracza tajemniczy wujek (Matthew Goode), który dość szybko wchodzi w dość bliskie relacje z jej matką (Nicole Kidman). W tym samym czasie w miasteczku zaczynają ginąć ludzie i India zaczyna podejrzewać, iż enigmatyczny stryj ma z tym wiele wspólnego.

httpv://youtu.be/bgNENi22Vus

Co ciekawe autorem scenariusza jest Wentworth Miller, czyli serialowy Michael Scofield z „Prison Break”, a w rolę tajemniczego wujka miał pierwotnie wcielić się Colin Firth.

[za ThePlaylist]

Dodaj komentarz