„Only God Forgives” – dwa nowe zwiastuny!

only_god_forgives-620x333

Pora poznać diabła…

Twórczość Nicolasa Winding Refna cieszy się na naszych łamach sporym zainteresowaniem, dlatego też kolejne informacje na temat jego produkcji to tutaj temat dość gorący. Nie inaczej jest w przypadku „Only God Forgives”, kolejnej kolaboracji utalentowanego Duńczyka z nie mniej utalentowanym Kanadyjczykiem – Ryanem Goslingiem.

Akcja rozgrywa się w Bangkoku, gdzie niejaki Julian (Gosling) prowadzi klub bokserski. Bohater żyje w Azji na wygnaniu po tym jak zamordował policjanta. Klub jest przykrywką dla przemytu narkotyków – operacji której przewodzi Jenna (Kristin Scott Thomas). Ta delikatna symbioza bohaterów zostaje zachwiana, kiedy brat Juliana zostaje zamordowany.

Only God Forgives

Pojawiły się dwa nowe międzynarodowe zwiastuny, które podobnie jak pierwsza zapowiedź pokazują, iż Refn po raz kolejny zgotował nam kino dość brutalne, ale jednocześnie wypieszczone wizualnie i przesiąknięte oniryczno-ponurą atmosferą (i obowiązkowo podlane klimatyczną ścieżką dźwiękową). Jeśli zaś chodzi o Goslinga to wydaje mi się, iż jego bohater nie będzie się mocno różnić od tego z „Drive” i postać, która intryguje mnie najbardziej to ta grana przez Kristin Scott Thomas. Mam wrażenie, iż jej rola w „Only God Forgives” to rzadki przypadek kiedy ta aktorka zagrała wbrew swojemu wizerunkowi.

Zwiastun #1

 Zwiastun #2

httpv://youtu.be/HEFCN4qaYt4

Światowa premiera „Only God Forgives” będzie miała miejsce w trakcie tegorocznego festiwalu w Cannes.

[za the Playlist]

 

Dodaj komentarz