Drugi zwiastun „Elysium”

elysium2

Neill Blomkamp podąża dalej ścieżką wyznaczoną przez „Dystrykt 9”. W „Elysium” znów łączy efektowne sci-fi z nieco poważniejszą tematyką, ale jeśli chodzi o widowiskowość, teraz ewidentnie może sobie pozwolić na więcej.

Druga zapowiedż „Elysium” niestety sporo pokazuje i zdradza dużo z fabuły, ale z drugiej strony sprawiła, że ze wszystkich letnich hiciorów na ten film czekam chyba najbardziej. Lubię kiedy Matt Damonn jest twardy, a Jodie Foster chłodna i opanowana. Sharlto Copley też daje czadu w zwiastunie, no i nie ma to jak trochę przybrudzona, odrapana i „zagraffitowana” scenografia. Choć wymuskaną stacją kosmiczną też nie pogardzę.

Przypominam, że „Elysium” opowiada o świecie podzielonym na bogaczy, którzy żyją dostatnio na stacji zwanej „Elysium” i całą resztę, która egzystuje na zrujnowanej, przeludnionej Ziemi. Sekretarz Rhodes (Jodie Foster) bezwzględnie pilnuje przestrzegania antyimigracyjnych praw, jednak nie powstrzymuje to mieszkańców Ziemi przed próbami przedostania się na stację. Przyparty do muru Max (Matt Damon) zgadza się podjąć niebezpieczną misję, od powodzenia której zależy nie tylko jego życie, ale i wprowadzenie równości między spolaryzowanymi światami.

Szykuje się niezła rozrywka, która być może nie odmóżdży nas zupełnie.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=QILNSgou5BY

elysiumplakat2

Dodaj komentarz