Southcliffe

Sean Harris as Southcliffe’s killer, Stephen

Po świetnie przyjętej „Martha Marcy May Marlene” Sean Durkin dla odmiany postanowił nakręcić coś dla.. telewizji.

Durkin wyreżyserował mini serial dla brytyjskiej stacji Channel 4 zatytułowany „Southcliffe”. Co więcej, to nie jedyny ciekawy talent biorący udział w tym przedsięwzięciu. Autorem scenariusza jest Tony Grisoni, który wcześniej napisał „Red Riding” (jeden z moich absolutnie ulubionych mini seriali wyprodukowanych w UK). Na uwagę zasługują również aktorzy biorący udział w tejże produkcji. „Southcliffe” może pochwalić się niezwykle zdolną obsadą, składająca się głównie z aktorów mocno charakterystycznych, którym nie brakuje ekranowej charyzmy. W serialu występują między innymi: Sean Harris („Red Road”, „Prometeusz”), Eddie Marsan („Sherlock Holmes”, „Tyranozaur”), Rory Kinnear („Black Mirror”), Shirley Henderson („Trainspotting”,”Intermission”), Joe Dempsie („Game of Thrones”), Kaya Scodelario („Wuthering Heights”, „Skins”) i Anatol Yusef („Boardwalk Empire”).

W trakcie czterech epizodów widzowie poznają historię brutalnej strzelaniny jak miała miejsce w małym, rybackim miasteczku. Oprócz samego zdarzenia, będą obserwować także skutki jakie wywarło to brutalne wydarzenie na jego mieszkańców dzień później, tydzień a także i rok po tragedii.

Surowa estetyka jaką cechuje się styl Durkina, umiłowanie do niuansów i jego talent to pokazywania niewygodnych i brutalnych historii w sposób niezwykle frapujący to gwarancja że temat przedstawiony w „Southcliffe” trafił w odpowiednie ręce.

Premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

httpv://youtu.be/j2bdwXQLXg4

[za The Playlist]

 

Dodaj komentarz