„Aura” – nowy projekt Patera Sparrowa

Patera Sparrowa poznaliście przy okazji naszych doniesień na temat jego debiutanckiego „1” oraz wywiadu, jaki przeprowadziliśmy z nim ponad rok temu. Już wkrótce zamieścimy recenzję „1”, ale w międzyczasie chcieliśmy zakomunikować o nowym projekcie utalentowanego Węgra.

„Aura” nie będzie pełnometrażowym filmem, a rzeczą zgoła odmienną – itnernetowym mini-serialem. Kolejne, dwuminutowe odcinki publikowane będą na oficjalnej stronie projektu (adres zostanie podany wkrótce). Oto co na temat serialu powiedział nam sam reżyser:

Pierwszy sezon, zatytułowany „Oczywiste sekrety Aury Hodor” opowiadać będzie o przygodach tajemniczej głównej bohaterki. Mini-opowieści rozgrywać będą się w kafkowskiej rzeczywistości, wypełnionej dziwnymi postaciami i surrealistycznymi sytuacjami.

Aura Hodor to uważna obserwatorka otaczającego ją świata, przesiąkniętego ironicznym humorem, duchowością i dziwacznymi komunikatami. Całość będzie opakowana w oryginalną, pełną symboliki wizję.

Serial zostanie opublikowany z węgierską ścieżką dialogową i angielskimi napisami. Produkcją zajęło się studio Katapult Film L.T.D., a w roli Aury wystąpi młoda i utalentowana węgierska aktorka Hermina Fátyol.

Sparrow tworząc „1” udowodnił, że posiada niebywały zmysł estetyczny i potrafi budować świetny klimat. Scenografia, oświetlenie, czy w końcu oryginalne ujęcia – to wszystko wyróżnia ten film spośród pozostałych ekranizacji lemowej prozy. Drugą rzeczą jest galeria dziwnych, przerysowanych postaci, tak znakomicie pasująca do tego typu otoczenia. „Aura” obiecuje obu tych rzeczy pod dostatkiem – toteż nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę – a ta na początku przyszłego roku.

Profil serialu w serwisie Facebook: www.facebook.com/aurahodor

http://opium.org.pl/2010/02/19/miedzynarodowy-zwiastun-1/

Dodaj komentarz