„Aura” – nowe zdjęcia i garść informacji

Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do „Aury” – nowego, węgierskiego serialu, który dystrybuowany będzie w sieci. Tym co wyróżnia „Aurę” spośród setek web-series jest nie tylko udział profesjonalnej ekipy (z odpowiedzialnym za znakomite „1” Paterem Sparrowem na czele), ale też świetny koncept.

Sparrow wykonał dość bezprecedensowy ruch, zmieniając w swoim kolejnym projekcie nie tylko format (serial zamiast filmu pełnometrażowego), ale też wybierając medium dużo elastyczniejsze niż telewizja. Reżyser swój wybór tłumaczy m.in. własnymi przyzwyczajeniami ale też realiami – ostatnimi czasy więcej interesujących produkcji można obejrzeć na ekranie komputera niż telewizora. To dość oczywista sprawa, od siebie dodać tylko mogę, że dodatkową przewagą webisode jako formy publikacji jest dowolna długość poszczególnych fragmentów. Węgrzy w swoim projekcie zdecydowali się na produkcję 52 dwuminutowych odcinków.

„Aura”  kręcona będzie w Budapeszcie, jednak w zamierzeniu stolica Węgier ma stanowić jedynie bazę dla kreacji nieistniejącego, symbolicznego miasta – tworu pokroju batmanowskiego Gotham. W zamierzeniu serial swoją formą przywoływać ma klimaty surrealistyczno-kafkowskie i o tą część jestem zdecydowanie spokojny. Sparrow już udowodnił, że wie w czym rzecz. Poza tym wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia:

Zachęcam do śledzenia strony serialu w serwisie Facebook: www.facebook.com/aurahodor

[za kultura.hu]

Dodaj komentarz