The Tale of How

ImageShack

„The Tale of How” to animowany szort spłodzony prze trójkę przyjaciół nazywających siebie The Blackheart Gang: Jannesa Hendrikza, Ree Treeweek i Markusa Smita. Epicki, piękny i dziwaczny zarazem, ten krótki filmik zdecydowanie jest warty przyjrzenia mu się bliżej!

„The Tale of How” to pierwszy z epizodów Trylogii Dodo, w skład której wchodzić będą także „The Tale of Then” i „The Tale of When” (więcej na ten temat tutaj).

I choć film wygląda jak kolażowa wycinanka zrobiona przy użyciu staroświeckich metod, bliska duchowi animowanych wstawek Terriego Gilliama z „Latającego Cyrku Monty Pythona” to jest to jak najbardziej nowoczesna produkcja stworzona przy użyciu między innymi Photoshopa (niektóre kadry składają się z ponad trzech tysięcy warstw!). Na uwagę zasługują przede wszystkim uroczo surrealistyczne i cudownie bajkowe rysunki Ree Treeweek gdyż właśnie dzięki nim ta animacja jest taka unikalna.

Pieczołowite przygotowania jak i sam proces powstawania tego oryginalnego obrazu jest do obejrzenia na stronie vimeo. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym filmikiem jak i z samym szortem prezentowanym poniżej:

Dodaj komentarz