Scorsese będzie chrystianizować Japonię

ImageShackVariety doniosło dzisiaj iż następnym projektem Martina Scorsese po zakończeniu prac nad adaptacją powieści Denisa Lehane’a „Shutter Island” będzie ekranizacja kolejnego przedstawiciela literatury ale tym razem z azjatyckiej półki. Chodzi o „Silence” Shusako Endo – powieść rozgrywającą się w siedemnastowiecznej feudalnej Japonii. Książka opisuje losy dwójki jezuickich kapłanów poszukujących swojego mentora na mało przyjaznym chrystianizacji japońskim gruncie.

Obecnie prowadzone są rozmowy z aktorami przewidzianymi do głównych ról a są nimi Daniel Day- Lewis (który spotkałby się ze Scorsese po raz trzeci), Benicio del Toro i Gael Garcia Bernal.

Jak dla mnie wybór obsadowy jak i sama historia są bardzo zachęcające. Zawsze twierdziłam iż oprócz gangsterki tematem co do którego Scorsese ma wyczucie są zagadnienia związane z wiarą i religią. A jak się doda do tego jeszcze jego skrupulatność w odzwierciedlaniu realiów historycznych to mamy napradę dzieło na które bezsprzecznie warto czekać. Ja będę na pewno.

Po raz pierwszy „Silence” zekranizowano w 1971 roku a odpowiedzialny za to był Masahiro Shinoda, który wraz z pisarzem współtworzył także scenariusz do filmu (więcej szczegółów tutaj).

Dodaj komentarz