Komiksomatografia #5

Rynek komiksowy to ogromna, nieskończona kopalnia filmowych pomysłów i gotowych scenariuszy. Dziwnym więc nie jest, iż Hollywood, które ostatnio cierpi na kompletny brak oryginalnych idei, tak chętnie korzysta z literatury obrazkowej.

W najbliższym czasie czeka nas kolejny zalew lepszych i gorszych komiksowych adaptacji:

Sleeper

ImageShackSam Raimi i Tom Cruise wyprodukują ekranizację komiksu Eda Brubakera „Sleeper”. Historia przypomina nieco „Donniego Brasco” gdyż skupia się na tajniaku  rozpracowującym pewną  organizację przestępczą z tym wyjątkiem iż ów tajniak jest także superbohaterem inwigilującym superłotrów. O jego prawdziwej tożsamości wie tylko jeden człowiek, który na jego nieszczęście pewnego dnia zapada w śpiączkę. Główny bohater zostaje na lodzie i aby przeżyć musi wziąć sobie do serca stare porzekadło ze gdy „jesteś wśród wron to kracz tak jak one”. Film ma podobno trafić na ekrany w 2011 roku a Cruise nie tylko produkuje ale także widziałby siebie w głównej roli.

Scott Pilgrim vs the World

ImageShackEdgar Wright czyli człowiek odpowiedzialne na popełnienie przekomicznych „Shaun of the Dead” i „Hot Fuzz” zekranizuje sześciozeszytową serię „Scott Pilgrim vs the World”. Tytułowy Scott Pilgrim to dwudziestotrzyletni Kanadyjczyk z ambicjami zostania gwiazdą rocka, który zakochuje się w pewnej atrakcyjnej Amerykance. Aby zdobyć jej serce musi najpierw pokonać siedmiu „złych byłych” dziewczyny. W Scotta wcieli się Michael Cera, jego gejowskiego współlokatora zagra Kieran Culkin, obiekt westchnień Mary Elisabeth Winstead a jednego ze „złych byłych” – Chris Evans. Tutaj możecie zapoznać się z fragmentem komiksu.

The Night Projectionist

ImageShackWampiry są na hollywodzkiej fali o czym regularnie donosi D’mooN. Dlatego też nie dziwi fakt iż kolejna wampirza historia zadebiutuje na dużym ekranie. Studio Myriad Pictures (Jeepers Creepers II) zakupiło prawa do ekranizacji komiksu z wydawnictwa Studio 407 „The Night Projectionist”. Akcja rozgrywa się  w małym kinie w noc Halloween w trakcie trwania maratonu filmowego z Draculą w trakcie którego to, widzowie będą musieli zmierzyć się z jak najbardziej nieceluloidowymii krwiopijcami. Fragmenty komiksu do przejrzenia tutaj.

Foty, foteczki, fotencje..

W sieci jakiś czas temu zadebiutowała  fajna grupowa fotka obsady z „Wolverine:Origins” przy okazji niusów o dodatkowych 'dokrętkach’ w Vancouver mających poszerzyć rolę Deadpoola granego przez  Ryana Reynoldsa. Ostatnio również pojawił się i oficjalny plakat promujący film – do zobaczenia tutaj.

ImageShack

Ukazały się kolejne trzy zdjęcia z filmowej adaptacji komiksu Marka Millara „Kick-Ass” o którym wcześniej pisałam przy okazji tego wpisu.

Przygotowania do nowej wersji „Judge Dredd” ruszyły pełną parą – w internecie zadebiutowały już pierwsze projekty koncepcyjne do filmu – do zobaczenia pod tym linkiem.

For Your Consideration „The Spirit” video

“The Spirit” Franka Millera zbiera ostre baty w recenzjach i już został obwołany przez krytyków amerykańskich jednym z najgorszych filmów ubiegłego roku. Na tę okoliczność ktoś zmontował nawet krótką reklamówkę zachęcającą do nominowania filmu do nagrody Złotych Malin.

httpvh://pl.youtube.com/watch?v=u0xI2_Up1d4

Dodaj komentarz