Stolz der Nation


ImageShack

…czyli po naszemu „Duma Narodu” to fikcyjny film propagandowy, który pojawi się w „Inglourious Basterds” Tarantino. Ten 'film w filmie’ został wyreżyserowany przez Eliego Rotha wcielającego się również w rolę sierżanta Donniego Donowitza, czyli jednego z tytułowych basterds.

Gwiazdą tej filmowej nazistowskiej propagandy jest niemiecki bohater wojenny Fredrick Zoller (w którego wciela się aktor znany z „Goodbye Lenin” Daniel Brühl). Tutaj jest do obejrzenia reszta fotosów pochodzących z ulotki reklamowej stworzonej specjalnie na te okazję i zapewne wykorzystanej w filmie Tarantino.

Natomiast Bridget von Hammersmark to aktorka którą w filmie gra Diane Kruger. Panna von Hammersmark to taka tarantinowska wersja Marleny Dietrich. To także piękna femme fatale będąca uwielbianą przez niemieckie tłumy gwiazdą, która jednocześnie jest szpiegiem pracującym dla Aliantów. Poniżej jeden z plakatów pochodzący z filmografii fraulein von Hammersmark.

ImageShack

A na deser nius związany z pierwszym zwiastunem do „Inglourious Basterds”. Otóz zajawka ma się pojawić w jednym z amerykańskich programów już pod koniec tygodnia, tak więc jak tylko będzie dostępna w Internecie – my Opiumowcy nie omieszkamy o tym donieść.


Dodaj komentarz