The Vampire’s Assistant

vampires_assistant_m

W sieci zadebiutował oficjalny zwiastun ekranizacji pierwszego tomu powieści cyklu „The Saga of Darren Shan” autorstwa… Darrena Shana. Trochę szkoda że pierwotny tytuł filmu –  „Cirque de Freak” – przemianowano na tak banalny jak „Vampire’s Assistant”.

Czternastoletni Darren był zwykłym, niczym nie wyróżniającym się nastolatkiem z przedmieść. Ale kiedy wraz z kumplem natknął się na objazdowy pokaz dziwadeł, coś zaczęło się zmieniać. Wtedy właśnie wampir imieniem Larten Crepsley (John C.Reilly) zamienił go w coś… krwiożerczego.
Świeżo nieumarły dołącza do Cirque Du Freak, przedstawienia pełnego potwornych kreatur, od człowieka-węża i wilkołaka, po brodatą kobietę
(Salma Hayek). Darren staje się przyczyną zatargu między wampirami a ich bardziej morderczymi przeciwnikami. Starając się przetrwać tę wojnę chłopiec musi też ochronić resztki człowieczeństwa jakie mu pozostały.

Bardzo byłam ciekawa co z tego wyjdzie, szczególnie że film ma fajną obsadę. Oprócz wspomnianej dwójki aktorów, w obrazie zobaczymy także Willema Dafoe (obok „Daybreakers” to jego drugi wampiryczny film w tym roku), Ray’a Stevensona i Kena Watanabe. Efekt końcowy jest nieco rozczarowujący – spodziewałam się raczej mrocznej baśni, a nie lekkiego kina dla nastolatków. Mimo wszystko pewnie i tak skuszę się na seans… Ot, choćby dla obsady.

Pojawił się również plakat, który strasznie coś mi przypomina…

vampire-assistant-tsrposter

[via FirstShowing.net]

Dodaj komentarz