„Harry Brown” czyli uważaj na dziadka!

harrybrown_03

Najnowszy film z legendą angielskiego kina, Michaelem Cainem, można w skrócie opisać jako brytyjską odpowiedź na „Gran Torino”. Odpowiedź, która mimo wszystko cechuje się swoim własnym, unikalnym stylem i oryginalnym podejściem do tematu.

„Harry Brown” to miejski western, w którym Michael Caine wciela się w emerytowanego żołnierza marynarki wojennej zmuszonego wziąć sprawy w swoje ręce, po tym, jak pewien gang zabija jego najlepszego przyjaciela. W ten sposób główny bohater rozpoczyna swoją krwawą podróż po ponurym i niebezpiecznym brytyjskim światku przestępczym.

Film reżyseruje Daniel Barber, który w 2008 roku został nominowany do Oskara za krótkometrażówkę „Tonto Woman”. Ów szort (którego zwiastun możecie obejrzeć tutaj) to nieco gotycki western oparty o opowiadanie Elmore Leonarda.

Na razie ukazały się jedynie zdjęcia promujące „Harrego Browna”, pokazujące, iż młody twórca szykuje nam ponurą i klimatyczną jazdę w ulubionym przeze mnie stylu made in Britain. Z niecierpliwością czekam na jakiś zwiastun, który z pewnością od razu opublikuję na łamach Opium.

Premiera w Wielkiej Brytanii planowana jest na listopad tego roku.

harry-brown1 harry-brown2 harrybrown_03

harrybrown_04 harrybrown_05 harrybrown_06

[via tiff.net & empireonline.com ]

Dodaj komentarz