„Ultramarines”, czyli filmowy Warhammer 40000

warhammer40000_ultramarines

Plotki o planach stworzenia filmu opartego o uniwersum Warhammer 40k są równie stare jak Internet. Nic dziwnego, bo ta figurkowa gra bitewna posiada niesamowicie barwną i plastyczną oprawę wizualną – w sam raz na epicki blockbuster lub animację. Okazuje się, że niejakie studio Codex zajmie się stworzeniem tego ostatniego. Na warsztat pójdzie symbol Warhammera: Kosmiczni Marines, wraz z jednym ze swych najbardziej charakterystycznych zakonów – Ultramarines.

Warhammer 40000 to jedna z najbardziej znanych figurkowych gier bitewnych. System ten powstał jako przeniesienie Warhammer Fantasy Battle w stylistykę science-fiction. Jeśli chcecie poznać ogólny zarys tego uniwersum, to dobrym początkiem będzie lektura Wikipedii. Ja wspomnę tylko, że sam Warhammer 40k doczekał się kilku 'pod-systemów’. Epic 40000 pozwala na toczenie bitew w dużo większej skali, Gorka Morka przedstawia potyczki Orków, zaś Battlefleet Gothic przenosi nas z powierzchni planet w kosmos, gdzie bitwy toczone są za pomocą olbrzymich kosmicznych niszczycieli.

Muszę przyznać, że jestem ciekaw tego projektu i cieszę się, że zdecydowano się na animację. Z jednej strony nie wymaga nakładów finansowych tak dużych jak film fabularny, z drugiej łatwiej wpasuje się w stylistykę uniwersum Warhammera.

Codex zapowiada „Ultramarines” jako połączenie CGI z najwyższej jakości animacją. Myślę, że swoistym przedsmakiem mogą być introdukcje gier komputerowych z serii Warhammer 40000:

Dawn Of War

httpvh://www.youtube.com/watch?v=UID6LEzvRRo

Dawn Of War 2

httpvh://www.youtube.com/watch?v=_QmsNZ6fj3Q

Space Marine

httpvh://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I

Strona oficjalna projektu: www.ultramarinesthemovie.com

Dodaj komentarz