Ścinki #5

imaginarium_of_doctor_parnassus

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Stopklatka przekazała w tym tygodniu złe wieści. Podobno Warner Bros. wycofał się z planów dystrybucji w Polsce „Gdzie mieszkają dzikie stwory” Spike’a Jonze’a i „The Informant!” Stevena Soderbergha z Mattem Damonem. Na nasze ekrany nie wejdą też „Zamieć” („Whiteout”) z Kate Beckinsale i horror „Orphan”.
Na 27 listopada potwierdzono natomiast premierę „Taking Woodstock” Anga Lee. a na 4 grudnia „Zombieland”. Natomiast 20 listopada będziemy mogli się przekonać, na czym polega fenomen „Paranormal Activity”. Ten horror za 7 tyś. dolarów, pokazywany w zaledwie 160 kinach, przez trzy tygodnie zarobił ponad 8 milionów. Poniżej relacja z premiery połączona ze zwiastunem.

x

TUTAJ można przeczytać obszerny wywiad z reżyserem „Gdzie mieszkają dzikie stwory”.

x

Na 25. Warszawskim Festiwalu Filmowym odwołano pokaz filmu „Witajcie w życiu” Henryka Dederki. Projekcja tego dokumentu blokowana jest przez korporację Amway, której sekrety zdradza, od 1997 roku. Amway wytoczył kilka procesów reżyserowi i producentowi, ale mimo ich uniewinnienia nadal obowiązywał uzyskany przez firmę zakaz emisji przez 12 lat. Był to pierwszy przypadek cenzury prewencyjnej w historii polskiej kinematografii po 1989 roku. Film już kilkakrotnie miał być pokazywany na WFF i znowu się nie udało. Telewizja Polska, która posiada licencję na emisję, nie wyraziła zgody na pokaz. „Witajcie w życiu” można obejrzeć na YouTube. Pierwsza część TUTAJ.

x

Pojawiło się sześć nudnych jak flaki z olejem plakatów z postaciami z „Legionu” oraz nowy, fantastyczny brytyjski plakat do „The Imaginarium of Doctor Parnassus”.

imaginarium_of_doctor_parnassus

x

W Vancouver ruszyły zdjęcia do kontynuacji „30 Dni Nocy”. Druga część opowieści o krwiożerczych bestiach będzie nosić tytuł „Dark Days”. Za kamerą stanie Ben Ketai, obsada nie została jeszcze ustalona.

„Dark Days” opowiada historię kobiety która w poszukiwaniu zemsty przyłącza się do grupki łowców wampirów. Wspólnie  z nimi poszukuje krwiopijców odpowiedzialnych za masakrę w małym miasteczku na Alasce.

x

Zakazana Planeta opublikowała wywiad z twórcami „Funky’ego Kovala”, Bogusławem Polchem i Maciejem Parowskim.  Panowie opowiadają o ekranizacji komiksu, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

Dodaj komentarz