Postanowione: „Funky Koval” trafi na duży ekran

funky_koval_2

Zakończony wczoraj Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyniósł między innymi jedną bardzo interesującą wiadomość. Sam Bogusław Polch potwierdził, że ruszyła ekranizacja „Funky’ego Kovala”!

Rok temu pojawiła się informacja, że tejamniczy 'niezależny amerykański producent’ wykupił prawa do ekranizacji pierwszego tomu serii – „Bez oddechu”. Jednak do wczoraj nie były znane żadne szczegóły. Nie było wiadome nawet to, czy film w ogóle powstanie.

Jak się jednak okazuje, producent ów wyłożył dość konkretny budżet – 60 milionów dolarów, z czego połowa ma być przeznaczona na promocję filmu. Decyzja o realizacji tego projektu właśnie teraz została podjęta między innymi z pobudek marketingowych. Wydawnictwo Tokiopop przymierza się do publikacji prac Polcha na dwóch największych rynkach komiksowych świata: w USA i Japonii. To doskonała okazja, by wykorzystać nośność fali promocyjnej. Film powstawać ma 2-3 lata, a przed jego premierą ukażą się 4 zeszyty serii (więc czeka nas co najmniej jeden nowy odcinek). Wygląda na to, że „Funky Koval” doczekał się drugiej młodości – mam tylko nadzieję, że dyrektor artystyczny przeniesie do filmu choć część charakterystycznej, niepodrabialnej stylistyki komiksu.

Podziękowania dla Konrada z Motywu Drogi za cynk.

[via Film Netbird]

Dodaj komentarz