Ścinki #7

serious_man

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Joel i Ethan Coen wydają się być pewni sukcesu swego najnowszego filmu. Focus Features uruchomił stronę ze swoimi propozycjami dla członków Akademii, a wśród nich znajduje się „A Serious Man„, którego rewelacyjny zwiastun prezentowaliśmy kilka miesięcy temu. Pojawił się też poniższy plakat z subtelną sugestią.

serious_man poster

x

Oto informacja, w której pojawia się kilka ciekawych nazwisk. John Hillcoat („Propozycja„, „Droga„) przygotowuje film na podstawie powieści „The Wettest County in the World” Matta Duranta o trzech braciach nielegalnie produkujących alkohol w czasach prohibicji. Co do obsady, to Hillcoat nieoficjalnie potwierdził udział Shia LaBeoufa (!) i Ryana Goslinga, a plotkuje się też o Scarlett Johansson, Paulu Dano i Michaelu Shannonie. Scenarzystą jest Nick Cave.

x

Pojawił się zwiastun „Nowhere Boy„, filmu o dzieciństwie i młodości Johna Lennona.

x

Okazuje się że „Gdzie mieszkają dzikie stwory” doczeka się jednak dystrybucji w Polsce. Stopklatka podaje, że premiera planowana jest na 19 lutego 2010 r. Jednak tylko 3 tygodnie później film będzie można sprowadzić na dvd.

x

Najpierw bohaterów „Sherlocka Holmesa” pokazano nam na plakatach osobno, teraz możemy zobaczyć ich razem.

sherlockholmes poster

x

Kilka dni temu prezentowaliśmy pierwsze zwiastunyPrince of Persia: The Sands of Time”. TUTAJ możecie obejrzeć jeden z nich z komentarzem Jordana Mechnera, twórcy gry komputerowej, na podstawie której powstaje film.

x

W dniach 21-22 listopada w warszawskim kinie Świt odbędzie się retrospektywa filmów Piotra Szulkina, autora „Wojny światów” czy „O-bi, O-ba. Koniec cywilizacji”. Gościem będzie sam reżyser. TUTAJ strona imprezy.

szulkin

Dodaj komentarz